PORTRÉTY Z JULISKYRoman Skuhravý
    FANSHOP

*** UPRAVUJEME ***

Patroni

PATRON POBYTOVÝCH KEMPŮ – GÜNTER BITTENGEL

(nar. 14.7.1966)

Jsou jména a příjmení fotbalistů, která přímo symbolizují věrnost fotbalové Dukle. Jistě k nim patří Josef Masopust, Ladislav Novák, Svatopluk Pluskal, Ivo Viktor, Zdeněk Nehoda, Luděk Macela, Petr Rada, Tomáš Kříž. Zcela určitě k nim patří i Günter Bittengel.

Vždyť žlutočervený dres Dukly oblékal úctyhodných sedmnáct let. Jako mladší i starší žák, jako dorostenec, voják základní služby i jako profesionální fotbalista. I když toto označení se oficiálně používá až od roku 1990. Bittengel, kterého do áčka povolal trenér Jiří Lopata, hrál za Duklu v časech, kdy její hvězda na fotbalovém nebi pomalu zapadala. Přesto v roce 1990 ještě dokázala vybojovat Československý pohár. V Prešově dne 13. května nastoupila k finálovému utkání proti Interu Bratislava a po remíze 1:1 vyhrála na kopy z pokutové značky 5:4. V základní sestavě odehrál celý zápas i Günter Bittengel.

V roce 1991 odešel na zahraniční angažmá do německého Krefeldu, kde skoro šest let kopal za tamější klub Bayer / KFC 05 Uerdingen. Dvakrát – 1992 a 1994 – byl Günter u toho, když tým postoupil do bundesligy. Po návratu domů hrál ještě tři roky za Blšany, s nimiž v roce 1998 postoupil do nejvyšší soutěže českého fotbalu – 1. Gambrinus ligy. S fotbalem skončil jako hráč v roce 2000, ale jen s tím vrcholovým – léta pak kopal pro zábavu s partou bývalých dukláků kolem Luďka Macely přebor Středočeského kraje za SK Černolice.

To už se ale Bittengel vydal na trenérskou dráhu. Přes Blšany, Viktorku Žižkov, Horní Počernice a Čelákovice se vrátil zpět do pražské Dukly. Na Julisku, kde se nikdy nepřestal cítit doma.

V létě 2007 se FK Dukla Praha vrátila do sféry profesionální kopané. Hraje na Julisce II. ligu a trenér Günter Bittengel byl zase u toho. Od roku 2010 v klubu vykonává ve svém klubu sportovního ředitele. Žádný div. Vždyť už úvodní řádky tohoto profilu říkají: jsou jména a příjmení fotbalistů, která přímo symbolizují věrnost fotbalové Dukle. Zcela určitě k nim patří i Günter Bittengel.

V současné době působí v klubu FK Dukla Praha jako sportovní ředitel a manažer mládeže. 


PATRON PŘÍMĚSTSKÝCH KEMPŮ – PETR MALÝV současnosti působí v klubu FK Dukla Praha jako vedoucí A mužstva a trenér v kategorii U11.


Trenéři

ONDRA HAVLAS

nar. 10.7.1985, UEFA B licence, B brankařské

Začínal s fotbalem na Chodově v šesti letech. Jeho nejoblíbenější vzpomínkou je, když si na letenské pláni jako brankář AC Sparta Praha stavěl pyramidy. Bohužel v tu samou chvíli obdržel bez povšimnutí branku. Následoval přesun na FC Tempo, kde svou kariéru přerušil v Pražském přeboru. K fotbalu se po zranění vrátil jako trenér ženského týmu FK Říčany. Následně tým přesunul pod SK Nusle a po postupu do II. ligy žen pod hlavičku pražské Dukly. V současné době je trenérem týmu mladších žákyň FK Dukla Praha a zašťituje brankářskou školu klubu. Zároveň působí jako manažer ženského fotbalu na Dukle. Za pět let fungování v klubu se mu podařilo vybudovat kompletní ženskou a dívčí základnu a posunout ženský A tým do nejvyšší soutěže.


MARUŠKA HAVLASOVÁ

nar. 26.7.1990, UEFA A licence

K fotbalu se dostala v sedmi letech ve vesnickém klubu SK Jizera Předměřice, kde byly i dívčí týmy. Prvních pět let chránila branku, již jako hráčka v poli se přesunula do pražské Sparty. Dále ji kroky zavedly do klubu TJ Sokol Stará Lysá, kde hrála 6 let. Hráčskou kariéru zakončila na konci roku 2015 FK Dukla Praha, kdy dala přednost pouze trénování. Od roku 2013 trénovala tým starších žákyň právě na Dukle, v sezóně 2018/2019 působila u A týmu žen po boku Michala Kolomazníka. O od roku 2015 vede klubovou Školičku pro kluky a holky do 6-ti let a také má na starost Duklakempy a další klubové akce mládeže. Mimo fotbalové prostředí je absolventkou fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze. V současné době vede ještě kategorii U1 - na mateřské dovolené. :)


PAVEL PAPEŽ

nar. 2.6.1990, UEFA B licence

Fotbal začal hrát až ve 12 letech. Jeho začátky jsou spojené se Sokolem Hořepník, kde nastupoval v okresním přeboru starších žáků. Další kroky ho vedly do klubu Slavoje Pacov, kde se hrál krajský přebor žáků. Jako dorostenec se fotbalově přestěhoval do svého rodného města, kde za FK Pelhřimov hrál dorosteneckou divizi. V tomto klubu strávil několik let, kdy nastupoval k zápasům mužů v divizi, ale také 1. A třídě. V současné době hraje 1. A třídu za obec Košetice, která je zároveň jeho bydlištěm. Jeho nejsilnější fotbalovou vzpomínkou je zápas, ve kterém dal gól z přímého volného kopu, u kterého byli Petr Fišar, Pavel Sedláček a kluci z kategorie U15. Na Dukle začal trénovat v roce 2014 u kategorie U14. V současnosti trénuje kategorii U9 (ročník 2011). Kromě trénování se ještě je tělocvikářem na základní škole.


PAVEL SEDLÁČEK

nar. 9.7.1981


ERIK ČALA

nar. 19.5.1983

S fotbalem začínal v 6 letech v rodném městě Rimavská Sobota na jihu Slovenska. Stejný oddíl navštěvoval i jeho děda a táta, kteří to dotáhli do A týmu, respektive do B týmu. V tomto klubu působil až po mladší dorost, se kterým hrávali 1. dorosteneckou ligu na středním Slovensku. Po neshodách s tehdejším trenérem hrával v divizních soutěžích v okolních vesnicích. Po roku se mohl vrátit, ale i po několika pokusech s trenérem nenašel společnou řeč a v 17 letech se s fotbalem na neurčito rozloučil. Po objevování nových krajů se přes Anglii a Španělsko podíval taky do Prahy. Fotbal mu chyběl, ale již cítil, že ne jako hráči. Volba tedy padla na trenérství. Při první příležitosti si udělal základní licenci a začal trénovat v klubu AFK Slavoj Podolí. Pak se jednoho dne setkal s Petrem Fišarem na semináři Coerver Coaching a zanedlouho již začal působení u starších žáků na Dukle. Po třech sezonách se přesunul k mladším žákům, kde právě působí. Kromě práce a trénovaní, mu momentálně zabírá veškerý volný čas úžasná dcerka.


PATRIK MAŽÁRI

nar. 13.1.1995

Patrikovo fotbalový příběh, se začal psát ve 4 letech na severu Čech, kde se proháněl po teplických Stínadlech až do přelomu žákovské a dorostenecké kategorie. Po příchodu na gymnázium se začala psát kapitola jiná. Jeho cesta vedla do futsalového prostředí, kde působí dodnes. Spíše pes obranář, nežli nadaný technik dalo by se říci. Po maturitě se upřel Patrikův zrak do našeho hlavního města. S nástupem na Fakultu tělesné výchovy a sportu započalo nejen bakalářské studium, ale také získávání trenérských licencí. Přezdívaný „Maži“ zároveň pokračoval ve své futsalové prvoligové kariéře. Tři roky patří k členům základní sestavy reprezentace do 21 let a s akademickým výběrem mužů vybojoval na mistrovství světa v Brazílii pro Českou Republiku bronzové medaile. V začátcích na Dukle jsme ho mohli vídat ve Školičce. Dnes je trenérem a zároveň starším otevřeným přítelem pro kluky přecházející do mladších žáků, konkrétně ročníku nar. 2006.


JAKUB JEŽEK

nar. 24.2.2002

K fotbalu se dostal v 7 letech. Začalo to nevinnou výpomocí při jednom přátelském utkání tehdy ještě týmu FK Baumit Jablonec (nynější FK Jablonec). Kvůli dlouhodobému zranění s fotbalem na začátku kategorie U15 skončil. Už tehdy také shlížel k jednomu z nejlepších českých rozhodčích Pavlu Královci a jeho sen byl stát se rozhodčím a ten si v 15 letech splnil, nyní působí na listině krajských rozhodčí LKFS. K trénování ho přivedl trenér reprezentace malého fotbalu Stanislav Bejda, který mu umožnil podílet se na výchově jabloneckých hráčů (r. 2005). Kvůli studiu v Praze byl nucen Jablonec opustit a dostal možnost přijít na Duklu k přípravkovým kategoriím, kde je od roku 2018. 

Fotogalerie


Partneři klubu