11. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

FK Dukla Praha B

Satrapa – Novák, Běloušek (K), Musa, Kotrba (46. Vokurka) – Koreš, Belej, Sajtl (80.Hendrych) – Kalousek (80.Vlček), Valenta (59. Bicenc), Voráček (90. Malý)

Spilka – Ulman (73. Fojt), Kozojed, Konan, Douděra – Hudec (K), Křenek (73. Novotný), Nikl (62. Krenciv) – Lehký, Štefančin (90. Löffler), Špatenka

• Branky: Běloušek (62.min.), Kalousek 2 (69. min. a 74.min. z pok. kopu) - Štefančin (5.min. z pok. kopu), ŽK: Musa (25.min.), Běloušek (48. min.), Koreš (74. min.) - Špatenka (16. min.) ČK: , Rozhodčí: Duda - Cihlář, Kříž
V jedenáctém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly do Písku. Domácí tým v minulém kole prohrál v Domažlicích třígólovým rozdílem, a s 10 body byl v tabulce na 13. místě. Dukla v minulém kole prohrála na domácím hřišti s Královým Dvorem 1:3 a v průběžné tabulce zaujímala 8. příčku v tabulce. Rezervní tým Dukly byl posílen o hráče širšího kádru A-týmu v obraně o M. Douděru a A. Konana. Za domácí tým nastoupili 3 hráči s profesionální smlouvou, jedenadvacetiletý stoper Musa, na hostování ze Silan Táborsko, dvaadvacetiletý středopolař Belej a Vlček, oba na hostování s FK Příbram. V zápase dvou rozdílných poločasů, byli lepší v první půli mladíci z Dukly, zatímco ve druhé půli ovládli dění na hřišti zkušenější domácí, zejména po tom, co otočili nepříznivé skóre ve svůj prospěch. Dukla se dostala do vedení již v 5. minutě střelou z pokutového kopu J. Štefančina, když další dvě gólové příležitosti Dukly zmařil velmi dobře chytající brankář domácích a jednou mířila střela dukláků z gólové pozice těsně vedle. Také domácí si vytvořili v první půli dvě dobré brankové příležitosti, ale i brankář Dukly D. Spilka potvrdil své kvality a střelecké pokusy domácích chytil. Do druhé půle domácí vystřídali levého obránce a tento tah domácího trenéra se ukázal jako pozitivní. Domácí po přestávce „ožili“, často útočili po levé straně, kde čerstvý Vokurka stačil bránit a ještě zaměstnávat svými záběhy do levého křídla obranu Dukly. V době sílícího tlaku domácí vyrovnali v 62. minutě, a když po té o sedm minut později se dostali do zaslouženého vedení, v euforii pak přidali o dalších pět minut později z pokutového kopu třetí branku, dovedli zápas do vítězného konce. Rezerva Dukly tak poprvé ve dvou zápasech za sebou vyšla bodově naprázdno.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Já bych v první řadě chtěl pochválit prostředí, ve kterém jsme dnes hráli, jsme na stadionu, na němž bychom rádi ve třetí lize hráli rádi častěji, včetně tréninkového zázemí klubu, které je vynikající. Hřiště bylo výborně připravené a tomu odpovídal i průběh zápasu. My jsme v prvním poločase asi byli lepším týmem, pomohla nám i brzká vstřelená branka z penalty. Ve druhém poločase se nám sice už tolik nedařilo, ale za stavu 1:0 a 1:1 jsme měli vyložené šance, kdy jsme mohli výsledek převrátit na naši stranu, ty šance jsme neproměnili, naopak domácí z takových čtyřech možností tři proměnili a byli tak hodně efektivní.

Takže pro nás, bych řekl, že jsme tady nějaké body získat měli, ale na druhou stranu, domácí tou euforií ve druhém poločase zápas zlomili na svoji stranu, My se musíme zlepšit, teď poslední dva zápasy nám nevyšly výrazně v obou pokutových územích, protože dnes jsme při inkasovaných gólech udělil poměrně velké chyby a naopak jsme neproměnili důležité šance, kdy jsme mohli vedení navýšit a nebo jsme mohli jít zpátky do vedení dva jedna. Z tohoto pohledu nás to mrzí, na druhou stranu, kluky jsem po utkání v kabině pochválil za odvedený výkon v některých pasážích, věřím, že se zmobilizujeme a připravíme se dobře na poslední čtyři zápasy a uhrajeme co nejvíce bodů v závěru podzimní soutěže.“