Ženy zvládly přestřelku s Plzní a jdou na nesestupové 7. místo

1. 5. 2022 | Redakce

Ženy zvládly přestřelku s Plzní a jdou na nesestupové 7. místo

Dvě kola do konce, boj o záchranu pokračuje. Na Julisce dnes dokázaly naše ženy zdolat Plzeň a získat důležité tři body za vítězství 3:2.18. kolo, neděle 1. 5. 2022, 10:30, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
3:2
(1:1)
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha:

Dolejšová - Prošková, Dudová, Strnadelová, Potůčková - Beránková, Pakostová (75. Mocová) - Hrobská (90. Rezková), Dvorská, Pergnerová (46. Holečková) - Tseng

Viktoria Plzeň:

Holíková - Radová (46. Karasová), Markelová, Polcarová, Mikešová (46. Němcová), Belšánová (46. Pelikánová), Horáčková (46. Pacandová), Nesvedová, Šrámková, Tauberová (46. Beštová),Lukáčová

Branky: 16. Pergnerová, 54. Prošková, 56. Hrobská (pen.) – 32. Šrámková, 52. Beštová J.
ŽK: 3:0
Rozhodčí: Pachtová - Marušinová, Hrušková
Diváci: 50

Komentář

Poslední Dukla přivítala šestou Viktorii Plzeň na hlavním stadionu na Julisce a od úvodních minut byla nebezpečnější. Do vedení poslala Pražanky po šestnácti minutách hry Pergnerová, další šance domácí hráčky nevyužily. Na druhé straně se tak radovaly Západočešky, když vyrovnala po trestném kopu hlavou Šrámková.

Do druhého poločasu Viktoria nasadila pět čerstvých hráček, otočit skóre mohla brzo Polcarová, ale v koncovce selhala. Zanedlouho však našla střídající Janu Beštovou a ta poslala Plzeň do vedení. Dukla však dokázala rychle reagovat, když Prošková překvapila z dálky brankářku Holíkovou a opět bylo srovnáno. A přišel další obrat, když pokutový kop proměnila Hrobská a Pražanky opět vedly.

Navýšit skóre mohla Dvorská, ale brankářku nepřekonala, Hrobská následně byla v ofsajdu a její gól tak neplatil. Velkou příležitost na srovnání měla Šrámková, svojí dělovkou však pouze uštědřila k.o. brankářce Dolejšové. Dukla si jednobrankové vedení uhájila a bere důležité tři body, díky který přeskočila Pardubice, se kterými se střetne příští víkend.

„Utkání to bylo těžké, ale chtěly jsme vyhrát. Dokázaly jsme vstřelit tři góly a i když nás Plzeň tlačila, tak jsme to ubránily. Za týden chceme vyhrát i v Pardubicích a udržet tak první ligu,“ uvedla střelkyně vítězné branky Pavlína Hrobská.

Méně spokojená už byla střelkyně první plzeňské branky Kateřina Šrámková. „Udělaly jsme vzadu základní chyby a otvíraly jsme Dukle prostory, kdy to bylo jednoduché prostrčit, a pak jsme nestíhaly. Po penaltě už to bylo z naší strany nervózní, přizpůsobily jsme se hře soupeře. Nezvládly jsme to psychicky, nakopávaly jsme to, což není naše hra, kterou se chceme prezentovat a Dukla bere bohužel tři body,“ sdělila smutně.

(zdroj: fotbal.cz)

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Do zápasu jsme skvěle vstoupili, aktivně, bohužel nedokázali proměnit příležitosti. Působili jsme velice neorganizovaně a paradoxně jsme neodehráli dobrý poločas, Byl jsem velice naštvaný, protože ofsajdů a nadějných situací bylo dostatek, měli jsme na to rozhodnout už v prvním poločase a místo toho soupeřky srovnaly. Holky měly na to první poločas jednoznačně vyhrát. Opět nás podržela brankářka, hlavně ve druhé půli, kdy Krťa (Lenka Dolejšová, pozn.red.) podržela tým, i přesto, že jsme prohrávali zcela zaslouženě 1:2.

V tuto chvíli však chci vyzdvihnout tým a hráčky, které ve druhém poločase svým výkonem silně podnítili otočení. Brzký gól na 2:2 nám pomohl a otočení bylo zasloužené, na kopačkách jsme měli i další šanci, mohli jsme odskočit a hrát více uvolněně. Tři branky branky však považuji za skvělý počet a budeme i nadále pracovat v tréninku na hře v útočné třetině. V neděli jedeme do Pardubic, chceme rozhodnout už v tomto kole o našem setrvání."


 


Fotogalerie


Partneři klubu