Ženy udržely 1. ligu! Porazily Pardubice v boji o sestup 3:0

9. 5. 2022 | Redakce

Ženy udržely 1. ligu! Porazily Pardubice v boji o sestup 3:0

Ženský A tým v neděli zvítězil na půdě Pardubic 3:0 a po zisku 3 bodů zachránil pro další sezonu ligu!19. kolo, neděle 8. 5. 2022, 15:30, Pod Vinicí
Pardubice Pardubice
0:3
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Pardubice:

Beránková - Němcová, Kupková, Vejrová (81. Kunáková) - Hlouchová, Matějková, Kochanová (56. Zikmundová), Solničková (72. Ličmanová), Novotná - Ninczová (72. Kružíková), Hýlová (56. Fialová)

Dukla Praha:

Dolejšová - Potůčková, Strnadelová, Dudová, Prošková - Pakostová, Beránková - Hrobská (89. Rezková), Dvorská (60. Ajazi), Pergnerová (69. Holečková) - Tseng (89. Mocová)

Branky: 38. Pergnerová, 53. Potůčková, 58. Dudová
ŽK: 0:1
Rozhodčí: Kovářová - Šafránková, Kánská
Diváci: 100

Komentář

Do předposledního utkání tohoto soutěžního ročníku zajížděly fotbalistky Dukly k utkání do Pardubic proti místním soupeřkám. Utkání bylo pro oba týmy důležité pro setrvání v dalším ročníku a Dukla měla díky předchozí výhře nad Plzní bod k dobru. Opatrný úvod vystřídaly dva náznaky na straně Dukly, nejprve zkoušela Hrobská přehodit pardubickou brankářku, po chvíli zakončovala kapitánka Beránková po rohu těsně vedle. Pardubice po půl hodině měly silnou pětiminutovku, kdy po 3 rozích zahrozily, Dolejšovou překonaly, ale skvěle hrající Strnadelová odvrátila branku. Ve 38. minutě získala míč Pakostová, která našla Tseng, jež zopakovala akci jako s Plzní a vyslala Pergnerovou do úniku po pravé straně, která se nemýlila a otevřela stav utkání na 1:0. Velkou příležitost měla Hýlová z Pardubic, tu však vychytala Dolejšová. Do konce poločasu měly oba týmy ještě standartní situace, ovšem brankově je neproměnily.

Druhý poločas začaly lépe Pardubice, kde Hlouchová na pravé straně vyhrála souboj 1 na 1 a golmanka Dolejšová podržela svůj tým. Poté se váhy překlopily a hráčky Dukly začaly být aktivní, po vyhraném osobním souboji dostala míč za obranu Hrobská, která poslala míč na druhou stranu, kde sprintující Potůčková uklidila na 2:0 a zvýšila náskok. Dukla byla na koni, vytvářela si další příležitosti a po pěti minutách v 58. nasměřovala Pakostová míč z rohu na hlavu Dudové, která rozhodla o stavu utkání - 3:0 pro Duklu. Utkání poté ztratilo na aktivitě, hráčky obou týmy utkání spíše dohrávaly a čekání na konec rozbila jen střídání. Závěrečný hvizd odsoudil Pardubice do 2. liga, naše ženské áčko tak zůstává prvoligové.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Utkání bylo hlavně pro holky obou týmů velmi složité, oba týmy chtěly udržet soutěž, nervozita byla cítit. Velmi mě těší, že se nám sestava poslední kola ustálila, některé hráčky podaly v posledních zápasech na svém postu velmi dobré výkony, možná i klíčové, jak volba brankářky, stoperek, stejně tak složení dvou ofenzivních řad. Pochválit musím změnu ve hře krajních obránkyň, klobouk dolů před celým týmem a všemi hráčkami. Dnes a hlavně poslední zápasy to byly zaslouženě získané body. Tomu, čemu jsme se věnovali, se v zápasech objevilo, děvčata byla velmi vnímavá a soustředili jsme se hlavně na sportovní stránku. Cítím, že to rozhodlo. Před sebou máme ještě jedno utkání s Libercem, ale nebudeme se tajit tím, že jsme to konečně spolu zvládli a budeme hrát o to uvolněněji!

Na stranu druhou je škoda, že klub jako Pardubice, který pracuje s mládeží velmi dobře, za mě patří do TOP5 v republice od WU13 po WU18, klub, jež má mnoho reprezentantek, nebude mít v ženách také nejvyšší soutěž pro výstup hráček, ovšem věřím, že to neovlivní celou mládežnickou sekci a že klub bude i nadále vychovávat skvělé hráčky a budou se holky fotbalem bavit. Zároveň i náš dorostenecký tým WU18 se vrací do nejvyšší soutěže, jsem rád, že budeme moci v každé kategorii hrát proti nejvyšší konkurenci v naší zemi."

 

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu