08.05.2022, 15:30

19. kolo, 1.liga žen 2021/22

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Beránková - Němcová, Kupková, Vejrová (81. Kunáková) - Hlouchová, Matějková, Kochanová (56. Zikmundová), Solničková (72. Ličmanová), Novotná - Ninczová (72. Kružíková), Hýlová (56. Fialová)

Sestava hosté:

Dolejšová - Potůčková, Strnadelová, Dudová, Prošková - Pakostová, Beránková - Hrobská (89. Rezková), Dvorská (60. Ajazi), Pergnerová (69. Holečková) - Tseng (89. Mocová)

• Branky: 38. Pergnerová, 53. Potůčková, 58. Dudová
    ŽK: 0:1
    Rozhodčí: Kovářová - Šafránková, Kánská
  • Diváci: 100

Hodnocení trenéra:

Jakub Kowolowski, trenér: "Utkání bylo hlavně pro holky obou týmů velmi složité, oba týmy chtěly udržet soutěž, nervozita byla cítit. Velmi mě těší, že se nám sestava poslední kola ustálila, některé hráčky podaly v posledních zápasech na svém postu velmi dobré výkony, možná i klíčové, jak volba brankářky, stoperek, stejně tak složení dvou ofenzivních řad. Pochválit musím změnu ve hře krajních obránkyň, klobouk dolů před celým týmem a všemi hráčkami. Dnes a hlavně poslední zápasy to byly zaslouženě získané body. Tomu, čemu jsme se věnovali, se v zápasech objevilo, děvčata byla velmi vnímavá a soustředili jsme se hlavně na sportovní stránku. Cítím, že to rozhodlo. Před sebou máme ještě jedno utkání s Libercem, ale nebudeme se tajit tím, že jsme to konečně spolu zvládli a budeme hrát o to uvolněněji!

Na stranu druhou je škoda, že klub jako Pardubice, který pracuje s mládeží velmi dobře, za mě patří do TOP5 v republice od WU13 po WU18, klub, jež má mnoho reprezentantek, nebude mít v ženách také nejvyšší soutěž pro výstup hráček, ovšem věřím, že to neovlivní celou mládežnickou sekci a že klub bude i nadále vychovávat skvělé hráčky a budou se holky fotbalem bavit. Zároveň i náš dorostenecký tým WU18 se vrací do nejvyšší soutěže, jsem rád, že budeme moci v každé kategorii hrát proti nejvyšší konkurenci v naší zemi."