20.02.2022, 12:00

Přípravná utkání Ženy 2021/22

FC Baník Ostrava

Sestava domácí:

Kubíková - Potůčková, Lišková, Dudová (Vojáčková), Strnadelová (Machačová) - Pakostová (Rezková), Beránková, Ajazi - Hrobská (Prošková), Dvorská, Holečková (Pergnerová)

Sestava hosté:

• Branky: 23. Pakostová, 89. Hrobská - 11. Fojtíková
    Rozhodčí: Sabula - Novák, Novotný

Hodnocení trenéra:

"Příprava se nám chýlí ke konci a mohu konstatovat, že výběr soupeřů nebyl ideální. Důkazem toho byl zápas s ostravským Baníkem. S herními principy, společně s nimiž se připravujeme od soustředění, byla ideálním soupeřem slovenská Myjava a s ní kluci na soustředění. A možná ani to. Většinu soupeřů jsme museli dobývat, hráli ve středním až nízkém bloku, což potvrdil například ostravský Baník, který sehrál nízký blok s minimální snahou napadání na polovině soupeře. Takovou roli my v soutěži nemáme, stejně jako Baník hrál každý náš soupeř a uvědomuji si, že příští cestu budeme volit jinou. Učíme se neustále a prostředí se mění," pověděl Jakub Kowolowski.

"Soupeř nás potrestal za hrubou chybu už v 10. minutě a počet vytvořených našich šancí byl na můj vkus velice nízký. Nejdůležitější je aktivita, pohyb, řešení jednotlivých situací, které opíráme o individuální kvalitu hráček. Tady situaci beru na sebe, ale i na tým, kde si musíme uvědomit, kdo jsme za co zodpovědný. Ač jsme utkání otočili a dali dva pěkné góly, zejména druhý od Páji Hrobské byl pěkný, tak odraz hry samotné mě zklamal. Měl jsem větší očekávání a to může být také vidět také na tomto hodnocení. Byl to velmi bojovný zápas, kde soupeř většinou zahrával dlouhé míče za obranu, které se nám na pár případů povedlo zachytit, poté však scházel pohyb a spolupráce jednotlivých řad v přechodu do zakončení. Výsledku si můžeme cenit, ovšem odraz hry nebyl přenesen z tréninku tak, jak jsme schopni realizovat v týdnu," přidává trenér hodnocení k utkání.