Ženy podlehly Slavii vysoko 12:0!

22. 8. 2022 | Redakce

Ženy podlehly Slavii vysoko 12:0!

První ligové kolo začalo tuto neděli na Julisce na umělé trávě, vzhledem k počasí byly nuceny ženy přeložit zápas z přírodní trávy. Ani tento fakt nepomohl a Dukla prohrála na úvod vysoko 12:0.1. kolo, neděle 21. 8. 2022, 10:30, Juliska UMT
Dukla Praha Dukla Praha
0:12
(0:7)
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha:

Kubíková - Nedvědová, Potůčková, Dudová, Pražienková - Beránková, Kavalová - Hrobská (60. Holečková), Prošková (70. Kaletová) - Skálová, Dvorská (81. Klomínková)

Slavia Praha:

Lukášová - Šlajsová (46. Abrahamsson), Necidová (46. Keene), Bendová, Khýrová - Šurnovská, Krejčiříková (46. Tenkrátová), Szewieczková - Divišová, Kožárová (46. Veselá), Černá (46. Růžičková)

Branky: 1. a 75. Šurnovská, 12. a 27. Kožárová, 77. a 82. Khýrová, 6. vlastní, 19. Černá, 32. Szewieczková, 39. Divišová, 51. Keene, 86. Lukášová (pen.)
Rozhodčí: Hrušková - Holakovská, Pachtová
Diváci: 100

Komentář

Zápas Dukly se Slávií byl již v sobotu kvůli vytrvalému dešti přeložen na umělou trávu a mistryně ligy z Vršovic začaly na Julisce zhurta. Hned z úvodní akce se v první minutě prosadila Slovenska Šurnovská. Stejná hráčka zanedlouho zahrávala rohový kop a centr si do vlastní sítě srazila brankářka Kubíková. Aktivita Slavie pokračovala, na tříbrankový rozdíl zvyšovala Kožárová. Do šaten odcházely oba celky za vedení sešívaných 7:0, ještě se prosadily Černá, podruhé Kožárová, Szewieczková a zkušená Divišová.

I ve druhém poločase pokračovala převaha favoritek. Zakončení Růžičkové vytáhla s pomocí horní tyčky brankářka Dukly na rohový kop, po jeho zahrání se ovšem prosadila Keene. Další góly si nechaly slávistky do posledních minut. Čtvrt hodiny před koncem se krásnou střelou prosadila opět Šurnovská, další dvě branky měla na svědomí Khýrová. Konečnou tečku za divokým výsledkem udělala z pokutového brankářka sešívaných Lukášová – 0:12.

„Chtěly jsme dát co nejdříve góly, abychom se uklidnily, přeci jen je to začátek sezony. Vstoupit se nám do toho podařilo pravou nohou a jsme spokojené. Chceme hlavně vyhrávat a nedostávat góly, což se podařilo a doufám, že to takto bude až do konce sezony,“ hodnotila duel záložnice Slavie Martina Šurnovská.

zdroj: fotbal.cz

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Vstup do sezony nám nevyšel, pomýšleli jsme na jeden z dobrých výsledků proti silnému soupeři. Nastoupili proti sobě dva rozdílné týmy v nastavení, jeden hladový, od prvních minut napadající a s chutí i elánem, druhý se strachem, chybějící touhou zkusit překvapit či až takovou odevzdaností. Mrzí mě, že nás nemotivuje se takovému soupeři postavit, odehrát s ním se vztyčenou hlavou první kolo a ukázat, že jsme se posunuli. Realita byla v neděli jinde. Napadání bylo pomalé, nedotažené situace, nenabrané hráčky, byli jsme pozdě v soubojích i málo důrazní. To, že se dopustíte několika chyb, to vnímám jako normální vývoj, bohužel dnešek však hodnotím velmi negativně.

Nejhorší na tom všem je, že jsme opravdu neukázali nic a Slavia byla ve všech aspektech jasným vítězem. Člověk se svými kolegy může být klidně i nejlepším stratégem, vymýšlet taktiku, věnovat se až nejmenším detailům, ale ve chvíli, kdy nedokážete svůj tým inspirovat k tomu, aby odehrály utkání na hranicí možností, s pozitivním myšlením a chutí, pak jste prohráli už před úvodním hvizdem. To byl náš případ, který mě mrzí, ostudnou prohru beru na sebe. Za týden máme repete a je jen na nás, jak se k dané situaci postavíme jako tým."

 

Související články

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 16:30
FK Dukla Praha
FC Vysočina Jihlava