PORTRÉTY Z JULISKYRoman Skuhravý

Ženy A: V poháru jdeme dál přes Čáslav

14. 2. 2019 | Redakce

Ženy A: V poháru jdeme dál přes ČáslavOdložené utkání 3. kola ženského poháru jsme sehráli ve čtvrteční podvečer 14.2.2019. Na umělé trávě na Julisce jsme nastoupili proti druholigové Čáslavi. Roli favorita jsme potvrdili a postoupili tak do čtvrtfinále, kde nám soupeřkami budou ženy Liberce. Zápas se odehraje již příští neděli.

pohár, čtvrtek 14. 2. 2019, 18:30, UMT Juliska
ČáslavČáslav

Dukla Praha: Dolejšová - Adámková, Beránková, Macečková, Grešová (83. Žočková) - Kantarská, Dvorská, Skálová, Hrobská, Lišková (83. Senická), Kubálková (46. Davidová)
Čáslav: Jelínková - Němcová V., Karafiátová, Brothánková, Melcherová, Martinez, Vaněčková, Burešová, Truhlářová, Grulichová (84. Zástěrová), Němcová B.
Branky:18. Skálová, 20., 22., 41. Hrobská, 65. Adámková, 68. Lišková - 3. Martinez
ŽK: 48. Vanečková (Čáslav)
Rozhodčí: Chlastáková - Kortanová, Shpak

V úvodních minutách zápasu se Čáslav pustila do vysokého pressingu. Než naše ženy na hřišti rozkoukaly poslala v 6. minutě Martinez Čáslav do vedení. Po čtvrť hodině hry se ke kontrole hry pomalu dostávaly Duklačky a nastal obrat utkání, který v 18. minutě zahájila Skálová, když uklidila míč k tyči. Dvě minuty na to po rohovém kopu skórovala Hrobská. Ta po dalších dvou navýšila vedení již o dvě branky po přihrávce Dvorské. Ve 41. minutě Hrobská dokonala hattrick a upravila poločasové skóre na 4:1 pro Duklačky. Čáslav se v prvním poločase již k ohrožení naší branky nedostala.

Druhý poločas byl již plně pod naší taktovkou. V 65. minutě se prosadila Adámková. V 68. minutě s chladnou hlavou proměnila Lišková, která si v zápase odbyla svoji áčkovou premiéru. Čáslavské ženy ohrozily naši branku v závěru utkání, o střelu se postarala Dolejšová. Změna skóre se nekonala ani z kopačky Martinez, která orazítkovala břevno.

Michal Kolomazník - hlavní trenér: "Úvodních pár minut nám vůbec nevyšlo a přičítat to kombinované sestavě, ve které jsme z různých důvodů nastoupili, určitě nebudeme. Na druhou stranu po vyrovnání a následných dvou brankách jsme se definitivně zklidnili a zaslouženě postoupili. Je třeba poděkovat holkám za výkon a především těm, které s námi byly dnes poprvé."