(2:2)

17. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020

Švenger - Žežulka, Tusjak, Opluštil, Diviš (75. Bezdička) - Súkenník, Nešický, Gil (83. Čapek), Řezáč - Batioja, Vůch (86. Nabijev).

Hruška - Dancák, Piroch, Chlumecký - Kozma, Tetour, Doumbia (81. Ullman), Souček (73. Ayong), Preisler - Holík, Fábry (63. Hašek).

• Branky: 8. Nešický, 10. Souček (vlastní), 48. Súkenník, 69. a 85. Batioja - 14. Holík, 16. Fábry.

ŽK: 38. Batioja, 40. Nešický, 53. Žežulka - 37. Fábry, 45. Piroch, 56. Kozma, 66. Preisler, 88. Dancák.

Rozhodčí: Lerch - Kubr, Flimmel.

• Diváci: 1921
První jarní mistrovské utkání se svěřencům trenéra Skuhravého nepodařilo. Viktoria Žižkov potvrdila, že je na domácí půdě velice silná a už v úvodu utkání vedla 2:0. Dukla však velmi rychle dokázala srovnat krok a o poločase se šlo do kabin za stavu 2:2. Žižkovští vstoupili i do druhého poločasu lépe, na to už však hosté nedokázali zareagovat a na body nedosáhli.

Roman Skuhravý: „Hodnocení dnešního zápasu je jednoduché, ani boxer a většinou ani tým, rozhodně ne tak mladý tým, není schopen se ze dvou direktů vzpamatovat. Na první jsme zareagovali výborně. Na začátku zápasu se stane, že vám soupeř trefí trestný kop. Pak jsme nechali otočit hru a po centrovaném míči jsme inkasovali na 2:0. Jsem hrdý na kluky, jakým způsobem na ten první poločas zareagovali. Z mého pohledu tam ležel výsledek utkání, protože od vyrovnání na 2:2 jsme tam měli dvě tisíciprocentní šance, ty jsme neproměnili. I když jsme se na vstup do druhého poločasu připravovali, chtěli jsme být trpěliví, chtěli jsme držet balón a každou akci zakončit, tak jsme dostali ve 47. minutě gól ze standardky, a to je vždycky problém. Mě mrzí to, že celou přípravu pracujeme na defenzivě a zodpovědnosti, ale dostat čtyři góly ze standardních situací, ještě k tomu dohraných standardních situací, to je samozřejmě vždycky problém pro jakékoliv mužstvo.“