16. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Šťovíček – Kozojed (K), Piroch, Matoušek (82. Čížek David), M. Zapletal – Hudec (89. Krenciv), Uhlíř, Havelka – Lehký, Červenka (89. Mládek), Šebrle (74. Martin Douděra)

Keller – Herc, Čížek Adam, Venc, Fric – Jandovský (46. Mráz), Martinic (K) (46. Trajhan), Horák, Michal Douděra (72. Michálek) – Zahálka (84. Skalický), Čácha (62. Šiler)

• Branky: M. Červenka (10. min.), F. Havelka (26. min.)
    ŽK: J. Hudec (30. min.) - Čížek Adam (63.min.)
    ČK:
    Rozhodčí: Melichar - Nejedlo, Dohnal
  • Diváci: 110
V šestnáctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti ve sportovním areálu Satalice hosty z nedaleké FK Admira Praha. Hosté po podzimní polovině soutěže byli v tabulce ČFL na druhém místě s 31 body, B-tým Dukly na patnáctém místě se ziskem 13 bodů. V podzimní části, v prvním kole béčko Dukly na hřišti Admiry v Kobylisích prohrálo 1:2, po poločase 0:1, když střelcem jediné branky Dukly v tomto utkání byl Quadri Adediran, nyní již hráč ligových Č. Budějovic. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, kteří vyztužili všechny řady, a tak v brance se po zranění „rozchytával“ J. Šťovíček, v obraně vypomohli J. Piroch, F. Matoušek a M. Zapletal, v záloze J. Uhlíř a F. Havelka a v útoku Š. Šebrle a zkušený M. Červenka. Navíc se na ostatních hráčích rezervního týmu Dukly projevila kvalitní zimní příprava, a tak byl k vidění zápas oboustranně vedený s nasazením a snahou o stálé ohrožení soupeřovy branky. V zápase, za větrného počasí, v němž v první půli hrála Dukla „po větru“, a ve druhé půli to pak byla Admira, nebyla vidět „hluchá“ místa a tak fotbaloví znalci museli být po utkání spokojeni s předvedenými výkony obou mužstev. Hosté vsadili na „tradiční“ rozestavení 4-4-2, důraz v soubojích, s rychlým přenášením hry na vysunuté útočníky podporované v křídelních prostorech krajními záložníky, případně útočně laděným levým obráncem Fricem. Zápas se odehrával v očekávaných intencích, za důrazného napadání rozehrávky Dukly soupeřem, soubojích po celé ploše, které polevilo až v posledních minutách zápasu. Obranná činnost Dukly však byla bezchybná a tak udržela na konci zápasu čisté konto, když rozhodnutí padlo již v první půlhodině, a to po úspěšném zakončení M. Červenkou a F. Havelkou. Hosté již tradičně uplatňovali důraz v osobních soubojích, na což našla Dukla účinný recept v rychlé a přesné kombinaci. I přes poločasové střídání hostí se průběh zápasu neměnil a v samém závěru zápasu byla již hra plně pod taktovkou Dukly.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Dnes se odehrálo hodně bojovné utkání, v poměrně silném větru a ten vítr nemá nikdy na fotbal příznivý vliv. Admira je tradičně hodně silný soupeř, včetně soubojů, pressinku, napadání, a dnes to zase potvrdila. A přestože my jsme byli dnes výrazně doplnění z A-mužstva, tak nám ten zápas udělala hrozně těžký a všichni kluci se museli vydat. Na druhou stranu, ti kluci, co nás z „áčka“ posílili, opravdu do toho dali všechno, přistoupili k tomu zápasu výborně a jsem rád, že v naší situaci jsme získali tři body.“