MFK Vítkovice

0:3

(0:2)

12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020

Sestava domácí: Květon - Surzyn, Holiš, Cverna, Klusák - Motyčka (67. Kovařík) - Buchvaldek (69. Kania), Suchan, Zorvan, Stříž (80. Matoušek) - Chvěja.

Sestava hosté: Rada - Souček, Piroch, Chlumecký - Tetour, Doumbia, Douděra (76. Kozma), Krunert (84. Ayong), Preisler - Holík, Hadaščok (69. Hašek).

• Branky: 37. Holík, 45. Preisler, 64. Hadaščok.
    ŽK: 37. Motyčka, 41. Cverna - 40. Doumbia, 56. Douděra, 74. Hašek.
Po reprezentační pauze zavítali svěřenci trenéra Skuhravého do Vítkovic. Hráči z Julisky už po prvním poločase vedli 2:0. Ve druhém poločase přidali i třetí branku, se štěstím zvládli i nápor soupeře v posledních minutách a zpět do Prahy si odvážejí vítězství 3:0.

Roman Skuhravý: „My jsme sem jeli s velkým respektem, protože si myslím, že oba dva týmy byly v podobné situaci, kdy v létě tvořily nové kádry. To, jakým způsobem se Vítkovice prezentovaly v poledních třech zápasech, co se týká herní kvality a nebezpečnosti, tak je pro mě překvapení, že mají jen 8 bodů. My jsme se těšili na tento stadión, protože v letošní sezóně je pro nás výjimečné zahrát si právě tady. Myslím si, že 70 minut jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. My jsme chtěli být trpěliví a chtěli jsme si naše šance vypracovat. Musím říct, že začátek prvního poločasu jsme měli problém s hloubkou bloku domácích. A tím, že nám zavřeli oba střední záložníky, tak jsme tam nebyli tak aktivní, ale trpělivostí jsme si došli pro dvě šance, který jsme proměnili. My jsme věděli, že druhý poločas budou domácím docházet síly, protože běhat celý zápas bez balónu není úplně jednoduché. Proto jsem naštvaný, jakým způsobem jsme od 70. minuty hráli, protože tam jsme to měli zkušeně dohrát. Pro mě je to krásné zjištění v tom, že z daleka nejsme na konci. Myslím si, že jsme se štěstím přežili tři obrovské příležitosti domácích, kdy po našich ztrátách domácí šli do naší otevřené obrany. Moc si vážím dnešního vítězství a věřím, že před zbytkem podzimní sezóny nám to hodně pomůže.“