Výhra B-týmu Dukly po „koncertu“ M. Červenky i v druhém domácím zápase v jarní části ČFL, sk. A

20. 3. 2023 | ing. Jiří Uldrich

Výhra B-týmu Dukly po „koncertu“ M. Červenky i v druhém domácím zápase v jarní části ČFL, sk. A

V osmnáctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti ve sportovním areálu Satalice hosty ze Štěchovic, z klubu Povltavská FA. V podzimní části, ve třetím kole béčko Dukly na hřišti ve Štěchovicích remizovalo 0:0. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, kteří vyztužili všechny řady, a tak v obraně vypomohli M. Douděra, J. Piroch, F. Matoušek a M. Zapletal, v záloze J. Uhlíř a F. Havelka a v útoku Š. Šebrle a zkušení M. Červenka a L. Buchvaldek. K  vidění zápas oboustranně takticky vedený a fair play. V zápase, za příjemného, téměř jarního počasí, Dukla kontrolovala vývoj zápasu, i když po excelentní úvodní pětatřicetiminutovce, kdy Dukla vstřelila tři branky a vypracovala si další tři gólové příležitosti a hosty nepustila na dostřel vlastní branky, hosté v následujících pětatřiceti minutách vyrovnali na 3:3 po rušových akcích, aby nakonec potvrdila zasloužené vítězství odpovědí efektivního střelce M. Červenky o dvě minuty později, úpravou na konečných 4:3 pro Duklu. Zápas se odehrával podle očekávaných not, Dukla si účinnou kombinací vytvořila tlak, z něhož vzešly gólové příležitosti a vyšší technická úroveň hráčů Dukly se pak projevila i v efektivitě zakončení. Na druhé straně i hosté měli ve svých řadách šikovné fotbalisty, kteří z rušových kontrů nebo po standardních situacích se dokázali gólově prosadit, a tak po třígólovém, zaslouženém, vedení Dukly ještě do přestávky snížili po protiútoku střelou z 23 metrů na 3:1 pro Duklu, hned ve druhé minutě po přestávce po centrovaném trestném kopu zakončením útočníka z 8 metrů snížili na rozdíl jediného gólu a nakonec po protiútoku a průniku po křídle a centrovaném míči technickou střelou z voleje z prostoru pravé spojky z 13 metrů srovnali na tři tři. Dukla po vyrovnání soupeřem setrvala u technické kombinační hry, která jí hned dvě minuty po vyrovnání přinesla vítěznou branky z kopačky M. Červenky a sedm minut před koncem pak další neproměněnou gólovou šanci J. Uhlíře ze 7 metrů. Když pak ani nebezpečná střela T. Mládka v samém závěru zápasu z 9 metrů neskončila díky dobrému zákroku brankáře hostí v síti, skončil zápas zaslouženým vítězstvím Dukly, která se tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A dostala o dva body před svého soupeře na 14. místo. V utkání se dařilo střelecky i herně M. Červenkovi, který dvě branky vsítil a na jednu přihrával.18. kolo, neděle 19. 3. 2023, 10:15, UMT Satalice
Dukla Praha B Dukla Praha B
4:3
(3 : 1)
Povltavská FAPovltavská FA

Dukla Praha B:

Spilka (K) – Douděra (78. Kozojed), Piroch, Matoušek, M. Zapletal – Hudec, Uhlíř, Havelka (90. Čížek) – Buchvaldek (89. Mládek), Červenka, Šebrle (46. Lehký)

Povltavská FA:

Řehák – Markovych M. (46. Starý), Vala, Lanc, Těžký – Hejda, Jakobovký (K), Hlinák (80. Novák), Drobílek- Novák – Polívka (65. Markovych V.)

Branky: M. Červenka (36. a 72 min.), F. Matoušek (22. min.), L. Buchvaldek (34. min.) - Drobílek (39.min.), Polívka (47. min.), Hejda (70. min.) , ŽK: J. Uhlíř (28. min.) - Novák (23. min.), Vala (75. min.) ČK: , Rozhodčí: Bohata - Šťastný, Pekař

Komentář

 Od úvodních minut byla aktivnější Dukla, která zatlačila hosty na jejich polovinu a v 8. minutě hlavičkoval nebezpečně F. Havelka z malého vápna po centru M. Červenky z levé strany, míč však skončil jen půl metru vedle hostující branky. Hned o minutu později opět po přihrávce M. Červenky, tentokrát z pravé spojky do prostoru značky pokutového kopu, zakončoval nabíhající Š. Šebrle půl metru nad branku hostí. V 10. minutě nebezpečný přízemní centr z pravého křídla od M. Douděry kryl včasným vyběhnutím hostující brankář Řehák. V téže minutě hosté se poprvé pokusili o střelu, kterou vyslal z 35 metrů střední záložník, kapitán Jakobovský a která skončila 11 metrů vedle branky Dukly. Ve 12. minutě pak po trestném kopu L. Buchvaldka hlavičkoval v náběhu J. Piroch ze 13 metrů metr nad hostující branky a ve 21. minutě v dobré pozici střílel F. Havelka z 11 metrů, ale jeho prudkou střelu ještě stačil srazit na roh bránící pravý obránce M. Markovych.

Z následného rohového kopu ve 22. minutě však již „udeřilo“. Po rozehrávce a kombinaci mezi J. Hudcem a J. Uhlířem si na přízemní centr na bližší tyč naběhl F. Matoušek a vstřelil důležitý první gól zápasu, 1:0.

Ve 34. minutě pak po kombinaci F. Havelka, Š. Sebrle a po přihrávce z levého křídla od M. Červenky zakončoval v pohybu hrající L. Buchvaldek z malého vápna 2:0.

Zasloužené vedení Dukly hned o dvě minuty později, v 36. min. po kombinaci v poli mezi J. Hudcem, F. Havelkou a gólové přihrávce Š. Šebrleho potvrdil zvýšením na 3:0 M. Červenka.

Dukla v očekávání, že přibudou další branky ve 39. min. otevřela prostor uprostřed hřiště, kde se dostali hosté do protiútoku a po přihrávce podhrotového útočníka Nováka zakončoval střelou ze střední vzdálenosti, z 24 metrů přízemní střelou k levé tyči hostující levý záložník Drobílek a první střela hostí na branku tak znamenala i jejich první gól v síti Dukly 3:1.

Do druhého poločasu oba trenéři vystřídali po jednom hráči, hostující trenér udělal změnu na postu pravého obránce, kde M. Markovyche vystřídal Starý a domácí trenér A. Majer pak vystřídal v útoku Š. Šebrleho F. Lehkým.

Hosté, povzbuzeni brankou v 39. minutě začali druhý poločas ofenzivněji, než první půli. Vycházeli sice stále z obranného valu v rozestavení 4-4-1-1, ale více spoléhali na protiútoky, případně na standardní situace.

Hned ve 47. min. po trestném kopu z pravé strany 26 metrů od branky, který zahrával levý záložník Drobílek do prostoru mezi malé vápno a značku pokutového kopu, se nejlépe zorientoval útočník Polívka a z 8 metrů z druhé střely na branku Dukly tak padl i druhý gól hostí, 3:2.

Hosté pokračovali ve hře z obranného bloku a následným vyrážením do protiútoků se zakončením ze střední vzdálenosti, případně se spoléháním na standardní situace. Dukla se v této fázi zápasu nedostávala do zakončení, naopak, byli to hosté, kteří se snažili alespoň střelami ze střední vzdálenosti překonat brankáře Dukly, zejména byl v tom agilní podhrotový útočník Novák, ale ani střela z 25 metrů v 53 minutě, ani střela z 24 metrů v 56.minutě nemířila mezi tyče a obě skončily pět metrů vedle branky D. Spilky.

Nejnebezpečnější pak byla akce hostí z 62. minuty, kdy po rušovém útoku a centru z levé strany od levého záložníka Drobílka, zakončoval z voleje z 8 metrů pravý záložník Hejda prudkou ranou nad branku Dukly.

Ani toto varování pro Dukly však nebylo dostačující a v 70. minutě pak třetí střela hostí na branku znamenala třetí gól, a to opět po protiútoku a po centrovaném míči z levé strany od levého obránce Těžkého zakončoval z pravé spojky z 8 metrů z voleje křížnou technickou střelou pod břevno hostující pravý záložník Hejda, 3:3.

Dukla se tak dostala do tříbrankového vedení za 35 minut, které hosté rovněž za 35 minut srovnali.

Duklu tato branky nerozhodila, a hned po rozehrávce si připravila půdu kombinací pro účinný tlak a v 72. minutě po kombinaci v poli mezi M. Zapletalem a J. Hudcem následoval centr z levé strany od F. Lehkého, který našel M. Červenku na malém vápně a jeho hlavička ze 7 metrů k pravé tyči znamenala vedení 4:3 a v konečném výsledku i důležité tři body pro Duklu.

Dukla pak již kontrolovala vývoj střetnutí a tak ani moc nemrzela neproměněná gólová příležitosti J. Uhlíře z 82. min., který se po přihrávce M. Zapletala prodral přes pravého stopera hostí a jehož křížná střela ze 7 metrů z úhlu skončila mimo branku hostí a v 90. min., když po přihrávce „proti noze“ od F. Lehkého zakončoval ze 16 metrů nad hostující branku.

O poslední vzrušení se ve třetí minutě nastavení postaral střídající T. Mládek, který po přihrávce od J. Uhlíře se dostal do gólové příležitosti a z levé spojky z 9 metrů, ač tísněn obráncem hostí, nebezpečně vystřelil ostrou přízemní ránu, ale hostující brankář Řehák jeho prudkou ránu stačil vyrazit.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Já jsem rád, že tenhle zápas máme za sebou vítězně. Soupeř je vždycky  nepříjemný v tom, že z minima dokáže vytěžit maximum, což se i dnes potvrdilo, kdy, když jsme měli třígólový náskok, se Povltavská dokázala ještě dotáhnout. Jsem rád, že jsme dnes byli úspěšní ve finální fázi, že jsme si vytvořili dostatek šancí a kluci je byli schopni proměňovat, což si myslím, že tento zápas rozhodlo. Zase to potvrzuje jenom to, že je těžké hrát třetí ligu, a že si nemůžete být nikdy jistý se žádným soupeřem, že už máte zápas vyhraný.“ 

 


Fotogalerie


Partneři klubu