Vítězstvím nad Slováckem jsme si s předstihem zajistili extraligovou příslušnost i pro příští sezonu

16. 5. 2023 | Tomáš Kulvajt

Vítězstvím nad Slováckem jsme si s předstihem zajistili extraligovou příslušnost i pro příští sezonu

Slovácku jsme měli co oplácet a motivace byla veliká. O vítězství na jejich hřišti jsme na podzim přišli v sedmé minutě nastavení. Zároveň jsme chtěli přetrhnout sérii čtyř zápasů bez bodu.26. kolo, pátek 12. 5. 2023, 12:30, FC Zličín
Dukla Praha Dukla Praha
3:1
(1 : 1)
SlováckoSlovácko

Dukla Praha:

Vácha – Krejčí, Kocman, Müller, Škoch – Šelicha (75. Kolský), Břeh (65. Kožený), Shoya – Mikeš (65. Grunnet-Jensen), Bohatý (70. Uher), Magdi (65. Hübl)

Branky: 2. Mikeš, 60. Kocman, 73. Grunnet-Jensen (penalta) - 40. Huspenina, ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Úvod nemohl být z naší strany lepší. Hned ve druhé minutě získal Bohatý míč, který předložil rozběhnutému Mikešovi, který nás poslal střelou z ostrého úhlu do vedení. I v dalším průběhu jsme byli nebezpečnějším týmem. V šancích Bohatého a Magdiho byl vždy na svém místě brankář Urban, Mikešova teč střely skončila těsně mimo. Hosté se k zakončení dostávali minimálně, přesto dokázali před poločasem vyrovnat. Po odkopu se za míčem hnal od půlky Huspenina, kterého brankář Vácha při odkopu nešťastně nastřelil a míč skončil v naší brance. Druhý poločas se nesl v podobném duchu, ale s menším počtem šancí. O vítězství tak rozhodly dvě standardní situace. V 60. se po ruce před pokutovým územím opřel do míče z trestného kopu Kocman a jeho rána po odrazu od tyče skončila v sítě. Gólovou pojistku pak přidali střídající hráči. Hübl byl při nedorozumění v obraně hostů sražen brankářem Slovácka a Grunnet-Jensen nařízený pokutový kop s jistotou proměnil. Po čtyřech porážkách jsme si tak připsaly důležité vítězství, které nám zároveň dalo jistotu setrvání v celostátní lize dorostu i pro příští rok. V souběžně hraném východočeském derby totiž Pardubice porazily Hradec Králové, který nás již nemůže předstihnout. Spolu s Příbramí je tak druhým sestupujícím.

Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Kulvajt po utkání řekl:

"Již v Olomouci jsem i přes porážku viděl na našich hráčích úsilí a pozitivní nastavení, které se v předchozích zápasech trochu vytratilo. Dnes se k tomu přidal i skvělý vstup do zápasu. Abychom ho zvládli ještě lépe, bylo třeba proměnit jednu z třech, čtyřech dobrých možností, které jsme si v prvním poločase vytvořili. To se nám bohužel nepodařilo a po šťastném gólu Slovácka se zápas naopak zdramatizoval. Přesto jsem věřil v naše vítězství a to zaslouženě přišlo za pomoci standardních situací. U Aleše Kocmana víme, že je dobrým exekutorem trestných kopů, což opět prokázal. Zároveň do zápasu, jako již po několikáté, dobře vstoupili střídající hráči a zápas gólově i výkonem dotáhli do vítězného konce. V závěru jsme si již zápas pohlídali a zaslouženě vyhráli. Tím jsme zároveň naplnili náš předsezónní cíl, udržet se v Celostátní lize dorostu i pro příští sezónu."

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu