Vítězství! Dukla veze z Příbrami po obratu všechny body

(1:1)

22. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/22

Melichar – Fišl, Vilotić, Pilík (62. Petrák), Wágner – Čermák, Kvída (74. Procházka), Tregler, Hájek (46. Halinský) – Gembický, Novotný (74. Antwi).

Rada – Habovda, Piroch, Kulhánek, Kovernikov (89. Konan) – Souček, Peterka, Kozel (81. Cienciala), Šebrle (72. Červenka) – Buchvaldek (81. Breda), Bin.

• Branky: 6. Gembický, 66. Vilotić – 39. a 51. Bin, 61. Peterka. ŽK: Fišl, Vilotić, Tregler – Buchvaldek, Cienciala, Souček. Rozhodčí: Křepský – Leška, Pochylý. Střely na bránu: 3:10. Střely mimo: 8:8. Rohy: 7:3. Držení míče (v procentech): 53:47.
První venkovní výhra na jaře. Dukla ve 22. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyhrála v Příbrami 3:2, skóre přitom musela otáčet. Dva góly dal Kim Seung Bin, třetí Jan Peterka.

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Jsme rádi, že jsme zápas tady zvládli. Na klucích bylo cítit, že si odsud chtějí odvézt tři body. Vsadili jsme na pohyblivé hráče, protože soupeř měl na krajích stopery. Musím říct, že první půle byla slušná. Jako první jsme po nákopu dostali gól, ale postupně jsme se dostávali do hry a do poločasu vyrovnali. To bylo málo, protože šancí jsme měli víc. Po pauze jsme chtěli pokračovat v aktivitě, jen zlepšit důslednost a finální fází. To se dvěma góly podařilo, i když branka soupeře na 2:3 udělala ještě ze závěru drama a klepali jsme se do poslední chvíle. Teď už myslíme na středu, kdy k nám přijede Žižkov. Je na čase, abychom znovu udělali radost i našim fanouškům na Julisce.“