19. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Andrew – Pařízek, Kladrubský (75. Vais), Brabec, Šimoník – Hák (82. Pineau), Böhm (K), Pravda (46. Krch) – Pech (46. Prášek), Bečvář, Bastl

Čtvrtečka – Ulman, Kozojed (K), Čížek, Fojt – Hudec, Uhlíř, Lehký (90+3. Nikl) – Douděra (85. Krenciv), Šebrle (90. Šebrle), Mládek

• Branky: , ŽK: Brabec (12.min.). Böhm (65. min.), Pařízek (85. min.) - D. Čížek (46.min.) ČK: , Rozhodčí: Doubrava - Švagr, Glogar
V devatenáctém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly do tréninkového centra mládeže českobudějovického Dynama ve sportovním areálu Mladé, kde na travnatém hřišti se utkala s rezervním týmem SK Dynamo České Budějovice. V podzimní části, ve čtvrtém kole béčko Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině béčko Českých Budějovic porazilo 2:1, když obě branky vstřelil J. Hrubeš. Po odehrání tohoto zápasu tak oba celky mají shodně 20 bodů na 13. a 14. místě tabulky. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a tak v brance vypomohl J. Čtvrtečka, v záloze J. Uhlíř a v útoku Š. Šebrle a M. Douděra. Obě družstva předvedla rychlý, kombinační fotbal a fair play. V zápase, za téměř jarního počasí, Dukla měla mírnou herní převahu, vypracovala si i více brankových příležitostí, ale oba brankáři potvrdili své kvality a uchránili své svatyně před vstřeleným gólem a tak na konci zápasu svítily na obou stranách ukazatelů skóre dvě nuly. Do zápasu vstoupila lépe Dukla, která si v úvodní desetiminutovce vypracovala tři gólové příležitosti, ale bez gólového efektu. Domácí pak vyrovnali hru a měli největší příležitost ve 34. minutě, ale ani v tomto případě se branková síť nerozvlnila a tak se šlo do kabin na poločasovou přestávku za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu domácí trenér vystřídal dva hráče a byl to domácí tým, který si v úvodních sedmi minutách vytvořil dvě brankové příležitosti, ale střelci měli vychýlenou mušku a tak ani z těchto šancí branka nepadla. Když potom Dukla zpřesnila hru, začala opět udávat tón utkání a zaměstnávat domácí obranu, dirigovanou zkušeným internacionálem, hrajícím asistentem, J. Kladrubským. Když se i útočníkům Dukly v zakončení vedlo stejně jako domácím, a nevyužili ani další tří gólové příležitosti, do nichž se dostával dravý Š. Šebrle, rozdělila se obě mužstva o body. Dukla, je tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A se stejným bodovým ziskem jako jeho soupeř na 14. místě.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Já jsem v první řadě rád, že se nám tenhle zápas povedl herně, protože dneska jsme po delší době byli v takovém mladším složení, vyloženě s klukama, řekněme kolem těch dvaceti let, a jsem rád, že Budějovice, které byly také zhruba ve stejném složení, si myslím, že jsme je spíš v tom zápase přehrávali. Na druhou stranu jsme samozřejmě nespokojeni v tom, že jsme nevyužili poměrně dost možností, které jsme měli, ale bodu si vážíme, protože domácí měli také tři gólové šance. Takže vážíme si získaného bodu, jsme spokojeni s výkonem a cítíme „tam někde vzadu“, že jsme si mohli odvézt tři body.“