U19: V ligové generálce jsme v Drážďanech podlehli tamnímu Dynamu

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté:

Gothard (46.Spilka) – Ulman, Škoch (46. Suchan), Löffler, Fojt (70. Novotný) – Krenciv, Bačinský (46. Břeh), Nikl (60. Bohatý) – Novotný (46. Kasal), Špatenka (70. Magdi), Magdi (46. Dampha).

• Branky: 55. 1:0, 61. 2:0.
Po více než roce a půl si náš nejstarší dorost znovu okusil zahraniční konfrontaci a v bundesligovém soupeři jsme našli nejtěžšího soupeře v rámci celé letní přípravy. Na skvěle připraveném hřišti městského tréninkového centra jsme na domácí nestačili. Dynamo nám tak oplatilo porážku z loňské zimní přípravy.

Hodnocení trenéra:

Tomáš Kulvajt (Dukla Praha): Za tuto konfrontaci jsem strašně rád. Zápasů hraných v takovéto intenzitě a náročnosti jsme za poslední rok a půl sehráli minimum a pro některé naše hráče to byla vůbec první taková zkušenost s týmem bundesligové úrovně. Hlavně v úvodu to byl pro kluky velký „fičák“, s postupujícím časem a upravením defenzivní taktiky jsme v průběhu prvního poločasu dokázali sílu soupeře eliminovat a dostat se herně do zápasu. Ve druhém poločasu jsme se soupeři v mezihře ještě více přiblížili, v důležitých momentech však domácí prokázali vyšší herní kvalitu a z tohoto pohledu skončil zápas jejich zaslouženým vítězstvím. Pro naše hráče skvělé zrcadlo a věřím, že i impuls do další práce.