U19: Starší dorost si na "pardubickém perníčku" vylámal zuby

FK Dukla Praha

17. kolo, 1. Celostátní dorostenecká liga

FK Pardubice

Sestava domácí: Buchlák - Kadlec (46. Čížek), Novák, Kovernikov, Veniger – Trávníček (74. Soukup), Vácha, Studnička – Kim, Palacios, Ullman (55. Houha).

Sestava hosté:

• Branky Pardubice: Vítek (44. min.), Žahourek (66. min.). Žluté karty Pardubice: Pekárek (11. min.), Žahourek (82. min.).
Starší dorostenci Dukly přivítali na svém "domácím" travnatém hřišti v Jirnech soupeře z města perníku - FK Pardubice. Dukla byla v tabulce před zápasem na 14. místě, s jednobodovým náskokem na poslední Mladou Boleslav a s lepším skóre se stejným bodovým ziskem 23 bodů jako patnáctá Jihlava, na postavení Dukly se po zápase nic nezměnilo. Hosté po výhře zůstávají na desátém místě tabulky se ziskem 32 bodů a výhrou odskočili českobudějovickým dorostencům na jedenáctém místě o tři body. Hosté z Pardubic vsadili na přehuštěný střed hřiště a důsledný prolínavý obranný "dvojval" v rozestavení 4-5-1, takže většina zápasu se odehrávala mezi pokutovými územími obou celků, s tím, že od počátku bylo zřejmé, že rozhodujícím bude to, kdo vstřelí první gól. Byli to pardubičtí, kteří gólem do šaten ve 44. min. po trestném kopu na malé vápno využili standardní situaci ke vstřelení důležitého prvního zásahu do černého. Druhým vstřeleným gólem v 66. minutě rozhodli zápas. Dukla se přes obranný val nedokázala prosadit, a tak hosté udrželi nulu na svém kontě a odvážejí si zaslouženě tři body.