U19: Po nekoncentrovaném úvodu Dukla s Plzní prohrála

FC Viktoria Plzeň

3:0

(1:0)

29. kolo, 1. Celostátní dorostenecká liga

Sestava hosté: Buchlák - Kadlec (K) (60.Volf), Trávníček, Kovernikov, Veniger – Kozel, Vácha (59. Matoušek), Studnička – Houha (46. Ullman), Palacios, Kim.

• Branky Plzeň: Ruda (24. min.), Pecháček (50. min.), Václavík (65. min.). Žluté karty Dukla: Houha (39. min.), Palacios (42. min.), Studnička (43. min.). Žluté karty Plzeň: Fišer (29. min.).
Starší dorostenci Dukly v utkání vloženého 29. kola celostátní dorostenecké ligy U19 zavítali do tréninkového centra Viktorie Plzeň v Luční. Dukla byla v tabulce před zápasem na 15. místě se stejným bodovým ziskem 24 bodů jako šestnáctá Jihlava. Na postavení Dukly se po zápase nic nezměnilo, je stále na předposledním místě před Jihlavou, která má odehráno o utkání méně, jen díky lepšímu skóre. Na nesestupové místo Mladé Boleslavi ztrácí Dukla nyní 4 body, protože Mladá Boleslav v souběžně hraném domácím zápase porazila Příbram. Plzeň po tříbodovém zisku zůstává na šestém místě tabulky se ziskem 44 bodů. Dorostenci Dukly, kteří hráli proti jedenáctce Plzně složené z hráčů vesměs o rok mladších, tj. ročníku 2001, začali nekoncentrovaně, ve druhé minutě neproměnili pokutový kop a proti nadšeně bojujícím domácím se jim nepodařilo do zápasu již dostat. Zaslouženě proto v řízném, ale fér hraném utkání, prohráli rozdílem třídy. Dukla, která se v první půli prezentovala pouze žlutými kartami, si sice ve druhé půli za již rozhodnutého stavu 3:0 vytvořila několik slibných střeleckých příležitostí, ale nadšeně hrající domácí udrželi na svém kontě potřebnou nulu.