U16: První soutěžní vítězství s čistým kontem bylo zasloužené, nerodilo se však lehce

25.03.2017, 12:30
UMT Juliska

4:0

(1:0)

16. kolo, Česká liga dorostu U16 A 2016/17

Meteor Praha

Sestava domácí: Přibyl – Urban (50. Ludvíček), Bican, Futinec, Mládek (65. Neruda) – Dostál, Jeřábek (50. Březina), Kozel (41. Novotný), Kubeš (41. Jančí), Hodek, Pátek (41. Watkins).

• Branky: 35. Dostál (Kozel, Hodek), 56. Hodek (Dostál, Novotný), 62. Jančí (Hodek), 74. Hodek (Dostál).
V prvním letošním pražském derby jsme porazili Meteor. Po jednobrankovém poločasovém vedení jsme druhý poločas přidali další tři branky a zaslouženě zvítězili.

Tomáš Kulvajt: "Po úvodní oťukávané jsme od patnácté minuty Meteor zatlačili, čtyři dobré příležitosti jsme však nevyužili a úvodní branku vstřelili až pět minut před poločasem. Po zpětné přihrávce Hodka a vtipném uvolnění Kozlem skóroval zblízka Dan Dostál. Úvod druhého poločasu se nám však vůbec nevydařil a svou liknavostí jsme hostům nabídli tři dobré příležitosti, které naštěstí nedokázali využít. V 56. naopak Jakub Hodek mířil přesně a zvýšil na 2:0. Tato branka byla zlomová. Meteor jsme již do žádné šance nepustili a v dalším průběhu hráli s chutí, přidali další dvě branky a zápas nakonec dovedli zaslouženě do vítězného konce."