U14: Ještě nikdy jsme se tak neradovali z prohry

FK Baník Most

3:2

(2:0)

Česká divize žáků U14 A 2017/18

Sestava hosté: Janoušek - Magdi, Břeh, Kolínek, Tran Tu – Laštůvka, Kratochvíl, Hauser – Hubl, Špatenka, Bačinský. M. Novotný, Grunnet-Jensen, Chlupáč, Mentberger.

• Branky: 2x Kolínek.
I jednogólová porážka stačila dukelské čtrnáctce k radosti z postupu přes barážový dvojsouboj s Mostem. Dvěma přesnými zásahy zajistil výběru trenéra Drgy vytoužený výsledek Kolínek.

Michal Drga: "S Mostem jsme opět sehráli velmi dramatické utkání. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, byli jsme nervózní a nepřesní, z čehož pramenily naše chyby. Soupeři jsme v podstatě nabídli našimi chybami vedení 2:0 (za tohoto stavu by baráž vyhrál soupeř). Vše jsme si v poločase v kabině probrali a do druhého poločasu jsme nastoupili daleko lépe. Snížili jsme na 2:1 (za tohoto stavu by se kopaly penalty) a záhy jsme srovnali na 2:2. Za tohoto stavu musel Most dát 2 branky. Zdálo se, že utkání (zbývalo 10minut do konce) snadno dohrajeme. Bohužel za krátko Most vstřelil gól na 3:2 a nastal infarktový závěr. Ten jsme naštěstí díky obrovské obětavosti zvládli. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za to, že se opět dokázali vypořádat s nepříznivým stavem – svědčí to o velké morální síle mužstva. Všichni hráči našeho týmu (i Ti kteří v barážových utkáních nenastoupili) mají podíl na tomto postupu. Oceňujeme kvalitu soupeře (byl nám mnohdy více než vyrovnaným soupeřem), baráž se hrála férovým způsobem. Postoupili jsme do nejvyšší soutěže, čehož si nesmírně vážíme – zároveň víme, že musíme na spoustě věcí zapracovat, abychom v této soutěži hráli důstojnou roli. Věříme, že se nám to povede. Děkujeme za podporu rodičům, spoluhráčům z jiných ročníků a všech přátel Dukly.“