Spousta šancí, tyče, emoce. Dukla proti Spartě B zachránila v závěru bod

27. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/22

AC Sparta Praha B

Sestava domácí:

Reichl – Ruml (86. Kovernikov), Piroch, Kulhánek, Barac – Peterka, Kozel (70. Cienciala) – Buchvaldek (63. Habovda), Bin (86. Pázler), Šebrle (70. Breda) – Červenka.

Sestava hosté:

Kotek – Gabriel, Vydra, Gelašvili (36. Večerka), Dudl – Ryneš (75. Pudhorocký), Jonáš, Souček, Goljan (85. Ambler) – Turyna, Kozák (75. Tvaroh).

• Branky: 57. Červenka, 90. Peterka – 10. Kozák, 72. Kozák (pen.). ŽK: Peterka, Piroch, Breda, Červenka – Ryneš, Kotek, Večerka. Rozhodčí: Dorušák – Hurych, Dobrovolný. Střely na bránu: 6:8. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:8. Držení míče (v procentech): 48:52.
Dvakrát jsme prohrávali, nakonec ale Dukla v utkání 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vybojovala doma proti Spartě Praha "B" bod za remízu 2:2. Naše góly vstřelili Marek Červenka a v samotném závěru zařídil vyrovnaní po rohovém kopu Jan Peterka.

Hodnocení trenéra:

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Na druhou ligu jsme sledovali skvělý zápas. Měli jsme spoustu šancí, Sparta ale taky. Vepředu měl soupeř velkou kvalitu. Po prvním poločase jsme si pevně řekli, že chceme zápas otočit. Povedlo se nám vyrovnat, jenže pak jsme dostali znovu z gól z penalty. V závěru jsme vsadili všechno na jednu kartu, poslali na hřiště vysoké hráče a utkání alespoň zremizovali. Obstáli jsme mentálně, nebyl to jednoduchý zápas. Na klucích bylo vidět, že dnes nechtějí prohrát. Fanoušky muselo utkání bavit, takhle by měl vypadat zápas týmů, které se nebojí hrát. Jediný, kdo zápasu nestačil, byli rozhodčí. Jejich výkon je velkou kaňkou.“