PORTRÉTY Z JULISKYPetr Malý

První část baráže žen skončila nerozhodně

1. 6. 2015 | Redakce

První část baráže žen skončila nerozhodněŽeny Dukly čekal v sobotu odpoledne první díl jejich dvouzápasového duelu o nejvyšší soutěž. Z půdy Zbrojovky Brno si odvezly remízu 1:1 a boj o postup je tak nadále otevřený.

1. kolo, sobota 30. 5. 2015, 15:30, Rosice u Brna
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno: Slouková – Štefániková, Veselá I. (75 Kotlánová), Špičková, Honková (45. Příkaská), Ducháčková, Soušková (55. Chrenková), Krištofová, Veselá K., Kukučová (70. Králíková), Juráková
Dukla Praha: Dolejšová – Toťová, Bažoutová (48. Majíčková), Fojtíková, Rzycká – Kozlíková (80. Hajnová), Sůrová, Rychtarová (90. Bottová) – Podroužková, Beránková, Plzáková
Branky: 20. K. Veselá – 43. Kozlíková
Rozhodčí: Soukupová – Bártová, Tormová

Úvodní utkání baráže, jež rozhodne o úspěšnosti či neúspěšnosti celé sezóny, se odehrálo na hřišti Brna. První šanci si ale připsala hostující Dukla. Ne zrovna ideálně zahraná malá domů v podání obrany Brna vyústila v obrovskou příležitost Dukly. Míč se dostal k Beránkové, ta přesnou přihrávkou našla na hranici pokutového území Kozlíkovou, která však naprosto prázdnou branku Zbrojovky trestuhodně minula. Další minuty přinesly šance domácích. Nejprve ve 14. minutě zahrávala trestný kop Juráková, ale Dolejšová si se střelou snadno poradila. Bohužel o chvíli později se k dalšímu trestnému kopu z podobného místa postavila Kamila Veselá a tentokráte nedala tvrdou střelou k tyči Dolejšové šanci a poslala domácí do vedení 1:0. Následující okamžiky přinesly převahu fotbalistek z Prahy. Hráčky Dukly se zklidnily, začaly dobře kombinovat, ale více, než pár pološancí si nebyly schopny vytvořit. Naštěstí i ony dostaly možnost zahrání trestného kopu a Kozlíková těsně před poločasem krásnou technickou střelou srovnala stav zápasu na 1:1.

Druhý poločas začal šancí Beránkové, která postupovala ze strany na branku domácích, ale Sloukovou překonat nedokázala. Zbrojovka odpověděla rohovým kopem a střelou, jenž skončila mimo tři tyče. To byla na dlouhou dobu poslední šance, kterou mohla asi stovka diváků vidět. Oba týmy si byly velmi dobře vědomy, o co hrají, a k vidění tak byl urputný boj z obou stran. Další příležitost měla Podroužková, která postupovala po křídle, ale i její střela minula branku. Závěr zápasu patřil fotbalistkám Zbrojovky, které se přeci jenom snažily zúročit domácí prostředí a vybojovat vítězství, ale žádná z jejich střel gólem neskončila a do odvety půjdou oba týmy s vyrovnanými šancemi.