PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Přátelské utkání s Klokany jsme nezvládli

15. 11. 2019 | Redakce

Přátelské utkání s Klokany jsme nezvládli

V Libčicích nad Vltavou se Dukla střetla s Bohemians Praha 1905 v přátelském utkání. Svěřenci trenéra Skuhravého byli za svou aktivitu odměněni hned v úvodu utkání, vedení však neudrželi a Klokani utkání otočili ještě do poločasu. Ve druhém pak vedení navýšili a Dukla prohrála 1:5.

přát., pátek 15. 11. 2019, 13:30, AFK Libčice n. Vlt.
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Rada (46. Hruška) - Chlumecký, Piroch, Dancák - Preisler, Tetour (46. Jakab), Doumbia, Kovaľ (46. Bezdička) - Ayong, Hadaščok (46. Hašek), Kott (46. Holík).
Bohemians 1905: Valeš (46. Le Giang) - Bartek (46. Havel), Krch (46. Hůlka), Bederka (46. Köstl), Podaný (46. Vondra) - Vodháněl, Jindřišek (46. Havlena), Novák (46. Nečas), Schumacher - Keita (69. Vacek), Ugwu.
Branky: 11. Bederka (vl.) - 28., 40. a 66. Ugwu, 48. Nečas, 59. Keita.
Rozhodčí: Jan Petřík - Matěj Mlček, Jan Váňa.

Oba celky vstoupily do utkání velice aktivně a snažili se vypracovat si šanci. První zahrozili Bohemians, dobrý průnik Vodháněla do šestnáctky však zastavil Piroch s Chlumeckým. V 11. minutě se nakonec radovala Dukla, když si po velkém závaru a několika dukelských pokus nakonec dal vlastní gól Jiří Bederka. Krátce nato se Klokani snažili zahrozit z rohových kopů, dejvický celek však dobře bránil. Vínovožlutí byli dominantnější na míči a více kombinovali. Výsledkem byl přímý kop, po kterém vystřelil Kovaľ, ale branku netrefil. Na druhé straně se však hned nato prosadil Ugwu, který nůžkami překonal brankáře Radu. Branka hráče v zeleném povzbudila a začali více hrozit. Zápas pak otočili ve 40. minutě, když se opět prosadil Ugwu.

Na začátku druhé poločasu se Nečas objevil osamocený ve vápně a propálil brankáře Hrušku. A netrvalo to dlouho a Bohemians se radovali i počtvrté. Po rohovém kopu hlavičkoval do sítě Dukly Keita. Dukla se sice snažila vypracovat si další šanci, všechny pokusy však končily na kopačkách Klokanů. Ugwu nakonec v 66. minutě zkompletoval hattrick a zvýšil na 1:5. Klokani mohli navýšit své skóre, tvrdá střela zpoza vápna však letěla jen vysoko nad Hruškovu branku. Hned nato se vystřelil na branku soupeře střídající Hašek, ale také on branku minul. S přibývajícím časem se svěřenci trenéra Skuhravého opět více dostávali do útoku. Zajímavou šanci měl v závěru poločasu Holík, když gólman Le Giang udělal velikou chybu, z úhlu však netrefil branku. Tečku za zápasem udělal Nečas, který těsně před závěrečným hvizdem vyslal tvrdou ránu směrem k dukelské brance, míč však mezi tři tyče nezamířil. Dukla tak prohrála s prvoligovými Bohemians 1:5.