U19: Poslední Příbram jsme doma porazili 4:0

19. 3. 2023 | Tomáš Kulvajt

U19: Poslední Příbram jsme doma porazili 4:0

Tři body z Karviné jsme doma dokázali potvrdit, když jsme opět vstřelili čtyři branky a zaslouženě zvítězili. Hattrickem se blýskl útočník Oskar Jelínek.18. kolo, pátek 17. 3. 2023, 10:15, UMT Satalice
Dukla Praha Dukla Praha
4:0
(1 : 0 )
PříbramPříbram

Dukla Praha:

Váňa – Krejčí, Kocman, Škoch, Valentík (62. Prior) – Bačinský, Břeh (69. Kožený), Šelicha (46. Shoya) – Uher (46. Hübl), Jelínek, Magdi (46. Grunnet-Jensen)

Branky: 39., 64., 68. Jelínek, 49 Hübl ŽK: ČK: , Rozhodčí:

Komentář

Utkání se neodvíjelo tak snadno, jak napovídá konečný výsledek. Byli to naopak hosté, kteří byli v úvodu aktivnější a měli první příležitost. Postupem času jsme však převzali iniciativu a vytvořili si lepším držením míče převahu. Ze standardních situací, ani s dobrých možností ze hry jsme však branku nevstřelili až do 39. minuty, kdy dobrým presinkem Uher vypíchl hostujícímu stoperovi míč k Jelínkovi, který nás po chladnokrevné kličce poslal do vedení. Druhý poločas oživila střídání. Po dlouhém autu a zblokované střele Grunneta-Jensena se nejrychleji v pokutovém území zorientoval Hübl a střelou pod břevno nekompromisně vstřelil svůj první gól v dorostenecké lize. Druhý gól nás ještě více uklidnil a i přes aktivní hru hostů jsme díky Jelínkovi přidali další dvě branky. Nejprve se Jelínek prosadil po Jensenově průnikové přihrávce křížnou ranou a svůj hattrick završil střelou na přední tyč.

Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Kulvajt o utkání řekl:

 I přes poslední místo a jeden získaný bod Příbrami jsme se snažili k zápasu přistoupit maximálně zodpovědně a se vší pokorou. To se klukům podařilo a zvítězili jsme přesvědčivě. Přesto se výsledek nerodil snadno a Příbram zaslouží za své aktivní pojetí hry pochvalu. Tři ze čtyř našich branek padly z našeho dobrého vysokého napadání a je skvělé, že máme nyní ve svých řadách hráče, který je schopen aktivitu týmu zúročit i brankově. V řešení předfinální a finální fáze z postupného útoku však máme rezervy a tady vidím prostor pro zlepšení. Věřím, že v dalších zápasech se posuneme i v těchto činnostech.

 

Související články

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu