0:2

(0:1)

16. kolo, HET liga 2017/18

FK Teplice

Sestava domácí: Rada (C) – Preisler (58. Schranz), Jiránek, Bezpalec, Kušnír - Tetour, Holenda, Bílovský – Holík, Djuranovič (68. Brandner), Miloševič.

Sestava hosté: Diviš – Krob, Šušnjar, Král, Vondrášek – Kučera, Ljevakovič (C) – Rezek, Fillo, Hyčka (87. Vošahlík) – Vaněček.

• Branky: 32. Fillo, 48. Rezek.
    ŽK: 44. Kušnír, 61. Milošević – 42. Vondrášek, 52. Ljevakovič.
    ČK: 45. Kušnír.
    Rozhodčí: Radek Příhoda – Zdeněk Arnošt, Michal Pfeifer.
  • Diváci: 1322
Dukla ani podruhé v probíhající sezoně nestačila na Teplice. Utkání výrazně ovlivnila červená karta pro Ondřeje Kušníra před koncem prvního poločasu. Domácí tak přišli o neporazitelnost na vlastním hřišti a s rokem 2017 se bohužel rozloučili porážkou.

Jaroslav Hynek: „Je potřeba se bavit o rozdílných dvou poločasech. V prvním se nám z větší části podařilo hrát do ofenzivy, v defenzivě jsme, což beru i na sebe, mohli zvolit odvážnější presink, nepodařilo se nám to pokrýt tak, jak jsme si představovali. Teplice si s tím dokázaly poradit, dostávaly se do křídelního prostoru, hrály efektivně a vytvořily si víc příležitostí než my. Z menšího tlaku daly krásný gól po standardce – odražený balon, Fillo to krásně trefil. Za stavu 0:1 jsme měli dvě dobré příležitosti, nejprve to zkusil Dan Tetour, pak přišla tyčka Braňa Miloševiče. Dalo se s tím něco dělat, ale stoprocentně ovlivnilo zápas vyloučení Ondry Kušníra, který dost netakticky tlačil na rozhodčího i přes to, že ten ho několikrát upozornil, aby přestal. Asi by mu první žlutou kartu nedal, kdyby se Ondra uklidnil dřív. Za faul pak přišla druhá žlutá a šel ven. Proti tak kvalitnímu týmu, jakým Teplice jsou – jsou dlouho pospolu a vědí, co mají hrát – bylo pro nás hodně těžké něco do druhého poločasu udělat. Branka na 0:2 v začátku druhé půle nás od toho posunula ještě kousek dál, a i když nás Filip Rada v některých situacích podržel, my jsme nedokázali využít přechody. Teplice vyhrály zaslouženě.“