Na hřišti Slavie Hradec Králové jsme s přehledem zvítězili

16. 5. 2022 | Pavel Sedláček

Na hřišti Slavie Hradec Králové jsme s přehledem zvítězili

Po drtivé převaze v průběhu celého utkání naše sedmnáctka zvítězila na půdě hradecké Slávie. Zápas, který se hrál ve velkém vedru, skončil v poměru 4:0.25. kolo, neděle 15. 5. 2022, 12:30, areál Olympia Hradec Králové
Slavia Hradec Králové Slavia Hradec Králové
0:4
(0 : 2)
Dukla PrahaDukla Praha

Slavia Hradec Králové:

Lorenc – Šeba (67. Lhoták), Shypkin, Mazánik, Smrčka, Horák, Hůla, Gegaj, Bleha, Kuryljak (82. Horáček), Haman (72. Ježek)

Dukla Praha:

Ondřejček Š. – Budař P., Fantík J., Haluza O. (45. Kolman), Kolský T. – Laredo T. (45. Koller S.), Svoboda A., Prior L. (60. Nguyen) – Pešek T. (45. Špírek J.), Blecha F. (45. Kožený V.), Čejka O.

Branky: 25. Svoboda A., 35. Blecha F., 86. a 87. Koller ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Naši kluci měli velmi dobrý vstup do utkání a od první minuty si vytvořili drtivý tlak. Postupně přicházely příležitosti v pokutovém území, střely z dálky a standardní situace. Ujala se ale až přízemní střela Adama Svobody v půlce prvního poločasu. O deset minut později přidal po skrumáži druhý gól Filip Blecha. Domácí hráli v hlubokém bloku a spoléhali na rychlé protiútoky, které ovšem naše obrana s přehledem pochytala. I ve druhé půli se obraz hry nezměnil a my jsme měli skutečně místy až drtivý tlak. Bohužel bez gólového efektu. Kluci nastřelili dvakrát tyč a jednou břevno, další příležitosti pochytal výborně chytající domácí brankář. Nakonec jsme se ale ještě dvakrát prosadili, když se v samotném závěru dvakrát trefil Sam Koller a upravil na konečných 4:0.

Ohlasy trenérů

Pavel Sedláček: „Celý zápas jsme v podstatě drželi míč a soupeře do ničeho nepustili. Pro kluky bylo samozřejmě těžké se prosadit proti urputně bránícím domácím, kteří hráli v hlubokém obranném bloku. Přesto jsme si vypracovali obrovské množství zajímavých příležitostí, nicméně gólová efektivita byla z naší strany nízká. Jinak kluci odvedli dobrou práci, utkání zvládli a v náročném počasí si s přehledem došli pro vítězství.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu