PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kotek

Dukla v přípravě porazila Pardubice

3. 7. 2018 | Redakce

Dukla v přípravě porazila PardubiceÚterní podvečer patřil čtvrtému zápasu Dukly v letní přípravě. Svěřenci trenéra Pavla Drska porazili v Lázních Bohdaneč 1:0 druholigové Pardubice.

PU, úterý 3. 7. 2018, 16:30, Lázně Bohdaneč | Zápas ON-LINE
Pardubice Pardubice

Pardubice: Šmíd – Prosek, Zukal, Šejvl, Čmelík, Jeřábek (C), Mužík, Fousek, Solil, Černý, Petráň
Dukla Praha: 1. poločas: Rada – Douděra, Ostojič, Bezpalec, Preisler – Hanousek, Bilovský, Holík – Bezdička, Zubashivskij, Brandner 2. poločas: Hruška – Vlček, Šimek, Chlumecký, Podaný – Tetour, Kozel, Koreš – Kovaľ, Breda, Djuranovič
Branky: 41. Holík Rozhodčí: Nenadál – Vít, Arnošt

První velké ohrožení dukelské brány přišlo už ve čtvrté minutě, křížný pokus Lukáše Čmelíka ale proletěl jen těsně kolem odkryté dukelské brány. Ve 20. minutě vykopával balon z brankové čáry Michal Bezpalec, který zaskočil za Filipa Radu, když prudce vystřelil Adam Fousek.

Ve 22. minutě se ke střele konečně dostala i Dukla. David Bezdička vyslal do šance Patrika Brandnera, který pěkně obešel obránce, pak ale pálil vedle tyče pardubické brány. Ve 32. minutě Brandnerova hlavička už mezi tři tyče mířila, brankář ji vyrazil. Ve 41. minutě poslal David Bezdička na půlce přesnou přihrávku Lukáši Holíkovi, ten přesprintoval po levé straně polovinu hřiště a prudkou ránou k bližší tyči se trefil na 1:0. Krásnou akci rozjela Dukla ve 45. minutě. Marek Hanousek přihrál k autové čáře Davidu Douděrovi, ten posunul balon Patriku Brandnerovi, jehož pokus ale úspěšný nebyl.

Do druhého poločasu naskočila za Duklu vyměněná jedenáctka v bráně s Matúšem Hruškou. Ten musel ve 49. minutě vynikajícím skokem vyrážet tutovku Daniela Kováře. V 50. minutě poslal Jakub Podaný křížnou přihrávku na Daniela Kozla, ten balon postrčil na Róberta Kovaľa, který bohužel střílel těsně vedle pardubické brány. V 56. minutě předvedl Martin Chlumecký pěkný obranný zákrok před odkrytou bránou.

V 61. minutě předložil Daniel Kozel před bránu přihrávku Davidu Bredovi, ten bohužel pro Duklu v zakončení selhal. V 65. minutě se Breda opět objevil ve výborné pozici před bránou, dostal centr z pravé strany, hlavičkoval ale v záklonu a nepřesně. Roh Pardubic v 78. minutě tak tak, že dukelští obránci odvrátili do bezpečí. V 86. minutě kopala Dukla roh, hlavička Davida Šimka po centru letěla vedle brány. V 89. minutě Pardubice po rychlém brejku přešly na polovinu Dukly, po zemi střílel Jan Jeřábek, Matúš Hruška byl opět pozorný. Ve čtvrtém přípravném zápase letní přípravy Dukla porazila Pardubice 1:0.

Foto: Radek Klier