Dukla v Chrudimi nezvládla druhý poločas a body si neodvezla

MFK Chrudim

3:2

(1:2)

13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2019/2020

Sestava domácí: Zíma - Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa (71. Froněk) - Kesner, Janoušek, Sixta - Sulík, Dostálek (66. Rybička) - Vašulín (81. Ujec).

Sestava hosté: Hruška - Souček, Piroch, Chlumecký - Tetour, Kozma, Krunert (86. Ayong), Kovaľ (69. Douděra), Preisler - Hašek, Hadaščok (78. Holík).

• Branky: 36. Sulík (pen.), 77. Rybička, 89. Ujec - 15. Kozma, 26. Kovaľ.
    ŽK: 62. Hlavsa, 90. Zíma - 58. Kovaľ.
Ve 13. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Dukla zavítala na hřiště MFK Chrudim. Dukla vstoupila do zápasu skvěle a brzy vedla 2:0. Poté ovšem zpomalila a domácí se dostali do hry. Druhý poločas svěřenci trenéra Skuhravého nezvládli a chrudimští zápas otočili.

Roman Skuhravý: „Z mého pohledu jsme viděli nadstandardní utkání druhé ligy. Myslím si, že výkon domácích odpovídal tomu, jak jsem si je naskautoval před zápasem. My jsme věděli, že to bude těžké utkání. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Není to poprvé, protože se potýkáme s tím, kdy ve druhém poločase máme kontrolovat hru, ale z nějakého důvodu tam nejsme přesní. To nás trošičku trápí, ale v růstu týmu je to věc, na které se dá pracovat. Do začátku utkání jsme vstoupili z mého pohledu silnou kombinací, byli jsme aktivnějším mužstvem, pomohli jsme si dvěma standardními situacemi. Mě nemrzí, že jsme dostali gól na 2:1, ale od nějaké 30. minuty jsme zbytečně ztráceli míč přes střed hřiště a soupeře jsme nechali chodit do situací, které jsme museli řešit faulem. My jsme věděli, že domácí budou ve druhém poločase silní, protože měli na lavičce náboje, kterými mohli změnit ráz zápasu. Tam mě mrzí, že jsme nekontrolovali hru. Hodně jsme se zbavovali míče, ani nechci říct, že jsme byli nepřesní, ale na první dobrou jsme hledali náběhovou situaci. Neproměnili jsme naše příležitosti, nedohraná standardní situace, z mého pohledu trestuhodně, protože tam vyskočí hráč, který má být bráněn osobně a nohou vyrovná na 2:2. Oba týmy chtěly vyhrát. My jsme neproměnili obrovskou příležitost a na druhé straně vynikající řešení, škoda, že jsme toho hráče pustili na střed hřiště, a 3:2. Takový fotbal bývá a já to respektuji. Domácím gratuluji k vynikajícímu výkonu a my budeme pracovat dál.“