3:2

(0:1)

13. kolo, HET liga 2017/18

MFK Karviná

Sestava domácí: F. Rada (C) – Preisler, Holek, Jiránek, Podaný – Miloševič (62. Holík), Bilovský, Tetour – Schranz (46. Djuranovič), Holenda, Koreš (75. Brandner).

Sestava hosté: Berkovec – Štepanovský, Janečka, Lischka, Vondra – Budínský, Šisler (C) – Jan Moravec, Panák (76. Ramírez), Kalabiška (80. Eismann) – Wágner.

• Branky: 62. Preisler, 85. Holenda, 89. Holík – 38. Panák, 55. Budínský.
    ŽK: 54. Djuranovič, 90+2. Brandner – 30. Šisler, 73. Lischka, 82. Eismann.
    Rozhodčí: O. Pechanec – J. Moláček, J. Kubr (O. Ginzel).
  • Diváci: 1626
Prohrávat 0:2, ještě v 85. minutě 1:2 a přesto dovést utkání do vítězného konce. Tak přesně to se podařilo fotbalistům Dukly, kteří díky dechberoucí závěrečné půlhodině otočili nepříznivý vývoj utkání a předvedli tak ukázkový obrat. Díky trefám Preislera, Holendy a Holíka přetlačili Karvinou v poměru 3:2.

Jaroslav Hynek: „V závěru jsem měl skoro infarkt, stejně na tom bylo asi víc lidí. Začátek zápasu byl z našeho pohledu hodně nepřesný, soupeř se dostal víc do hry, první šanci měl on. Až po čtvrthodině se hra vyrovnala, Karviná začala bránit blok a my jsme se mohli dostat do hry, jakou jsme chtěli, z toho nám taky pramenily šance. Na konci poločasu po naší chybě přišla standardka, ze které padl úvodní gól, což je „do šatny“ vždycky nepříjemné. Na začátku druhého poločasu udeřila další rána v podobě druhého gólu. Pak to bylo ještě složitější, ale podařila se nám všechna střídání, a i když měl soupeř pořád o trochu víc ze hry, zvládli jsme otočit, přičemž všichni střídající hráči se podíleli na gólech. V otočení to byl pro nás skvělý zápas a obrovsky důležité tři body.“