Dukla je ve 3. kole poháru. V Kolíně jsme rozhodli až v závěru

2. kolo, MOL Cup 2021/2022

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Kubát – Čapek, Koděra (67. Vojta, 88. Milec), Šindelář, Vondráček (67. Čapek), Hudec, Hakl, Pelyak, Vácha, Bareš (82. Sodoma), Soběslav

Sestava hosté:

Štovíček – Ruml (46. Barac), Piroch (46. Kulhánek), Konan, Souček – Bin, Kozma (79. Kott), Peterka, Buchvaldek – Faleye, Pázler (66. Adediran).

• Branky: 40. Pelyak – 22. Ruml, 83. Faleye. ŽK: Pelyak – Faleye, Bin. Rozhodčí: Hanousek – Vodrážka, Arnošt.
Dukla vybojovala postup do 3. kola MOL Cupu. V utkání na půdě divizního Kolína bylo ale skóre dlouho vyrovnané, nakonec jsme rozhodli až sedm minut před koncem zásluhou nigerijského útočníka Sundaye Faleye.

Hodnocení trenéra:

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Bojovný soupeř a nepříjemný terén. Z naší strany to byla místy na hřišti trošku anarchie a výsledek byl ten, že nás minutu před koncem zachraňoval skvělým zákrokem Honza Šťovíček, jinak by šel zápas do prodloužení. Pozitiv jsem tam viděl hodně málo. Ty nejzásadnější jsou, že jsme postoupili a že se nikdo nezranil. Možná je dobře, že tenhle zápas proběhl. Ukázalo nám to spoustu věcí, které v naší hře vidět nechceme. Soupeř bojoval, chtěl se vytáhnout a my jsme mu to hodně ulehčili. Uzavřel bych to tím, že jsme rádi za postup.“