6:1

(4:0)

25. kolo, Synot liga 2015/16

FK Jablonec

Sestava domácí: F. Rada – Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal (83. Preisler) – Marek Hanousek (K) (81. Vašíček), Považanec, Daniel Tetour – Manzia, Mareš (78. Smejkal), Néstor.

Sestava hosté: Bárta – Romera, Pernica, M. Kysela, Hybš – Hübschman (K) – Karavajev, Pospíšil (46. Rossi), Greguš (46. Trávník), Mihálik – Tecl (81. Vágner).

• Branky: 43. a 73 Mareš, 30. Vrzal, 33. Gorkšs, 35. Daniel Tetour, 87. Manzia - 56. Kysela.
    ŽK: 1. Marek Hanousek – 29. Mihálik, 49. Pernica.
    Rozhodčí: P. Franěk – J. Paták, Z. Dobrovolný (J. Jech).
  • Diváci: 1067
Dukla předvedla na Julisce parádní představení. Jablonec zničila šesti góly a naprosto po zásluze vybojovala tři body. Už po prvním poločase vedli domácí čtyřbrankovým rozdílem. Hlavní hvězdou zápasu byl Jakub Mareš, který dva góly dal a na dva nahrál. Další úspěšní střelci v domácím dresu byli Vrzal, Gorkšs, Daniel Tetour a Manzia.

Zdenko Frťala: „Z naší strany se můžeme o nějaké kvalitě a projevu bavit jen prvních dvacet, pětadvacet minut, kdy jsme si vypracovali gólovou příležitost Romerou. Bohužel ji zahodil a pak ty zbylé minuty zápasu byly z naší strany pro mě těžko vysvětlitelné, protože jsme nebyli schopni se v ničem vyrovnat domácímu týmu, který vyhrál naprosto zaslouženě. Dostali jsme tvrdou lekci, ale teď se ukáže síla a charakter kluků. Já jsem zažil porážku 6:0, když jsem trénoval ve Varnsdorfu. Někdy musí nastat asi takhle krutý výsledek, abychom si všichni uvědomili, že hazardujeme se jménem a s tím, co někteří lidé pro Jablonec dělají a určitě se nad tím musíme všichni zamyslet, aby se to už více neopakovalo.“

Luboš Kozel: „Jsem rád, že jsme dokázali navázat na utkání s Mladou Boleslaví, zejména na výkon z prvního poločasu. Prvních 25 minut jsme se dostávali do hry, ale potom byl náš tlak enormní. První dvě branky jsme dali ze standardních situací, což byly také naše první dva góly na jaře z této situace. Čtvrt hodinka do poločasu byla výborná a prakticky o utkání rozhodla. Ve druhé půli Jablonec ze standardky snížil, ale dobrým držením míče jsme soupeři nedovolili dostat nás pod tlak, po pátém gólu jsme se uklidnili a v závěru dali ještě jednu branku. Jsem rád za vítězství, i jeho výši a hlavně za to, že se hráči konečně střelecky prosadili.“