PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Boleslav přejela naši juniorku drtivě 6:1

17. 3. 2019 | Redakce

Boleslav přejela naši juniorku drtivě 6:1

Poslední kolo základní části juniorské ligy skončilo pro Duklu fiaskem. Na umělé trávě na Julisce v neděli podlehla 1:6 Mladé Boleslavi a zařadila se tak do skupiny, která si o titul nezahraje.

22. kolo, neděle 17. 3. 2019, 10:15, UMT Juliska
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Svítil (25. Šmejkal) – Douděra (C), Korček, Kosík, Mentberger, Dancák, Bílek, Burget, Kovaľ, Kolman, Janko.
Mladá Boleslav: Mikulec – Komárek, Tvaroh, Klíma, Komma, Dib, Vejr, Kopa (C), Šimon, De Paulo, Paixao.
Branky: 63. Janko – 12. Šimon, 27. Dib, 33. Vejr, 58. Vejr, 86. Dib, 89. Alhassan.
ŽK: 42. Kopa
Rozhodčí: Petřík – Vlček, Flimmel

Do první větší šance se dostala Mladá Boleslav v 6. minutě. David Kuchař centroval do pokutového pásma na hlavičku Matěje Šimona, ve vzduchu se k míči ale dostal lépe dukelský Lukáš Kosík a odrazil míč za bránu. První gól utkání padl ve 12. minutě chybou domácího brankáře Svítila, který vykopával na hranici pokutového pásma. Míč se odrazil o Vítka Vejra, který je tak autorem gólu. Přímý kop v 19. minutě skvěle vychytal nově vystřídaný dukelský brankář Šmejkal, následná dorážka letěla pouze nad bránu. Druhý boleslavský gól přidal Jakub Klíma. Špatně obsazený dokázal přesně vystřelit z 20 metrů. Ve 33. minutě dorazil míč do brány Vítek Vejr, z pravé strany na něho centroval De Paula. Jedna z mála šancí Dukly prvního poločasu přišla ve 37. minutě. Douděra proběhl s míčem půlku hřiště následně nastřelil z velkého úhlu před bránu, kde čekal na dorážku Samuel Dancák a Vojtěch Kolman, ani jeden se ale k míči nedostal díky důsledné obraně Mladé Boleslavi. Další pokus vyběhlého Douděry na konci prvního poločasu zblokoval Le Paula. První poločas skončil vítězně pro boleslavské hráče.

Čtvrtý boleslavský gól padl v 57. minutě. Nejprve Matěj Šimon střílel na Šmejkala zleva, brankář míč vyrazil na druhou stranu, kde čekal Vítek Vejr, který zakončil do odkryté brány. První domácí gól padl jen o pár minut později. Z levé strany asi 5 metrů před pokutovým pásmem nahrál Vojtěch Kolman na Kristiana Janka, který zakončil za Mikulcova záda. Po faulu na Kristiana Janka nařídil rozhodčí penaltu, kterou neproměnil Samuel Dancák. Vladyslav Yerkhov se sám v 75. minutě prokličkoval přes půlku a z velké dálky vystřelil jen těsně nad pravý roh brány. Další nepovedený útok Dukly přišel v 80. minutě. Filip Korček centroval na Davida Douděru na pravou stranu, ten se pokoušel okamžitě poslat míč před bránu, území ale přestřelil až do autu. Jen o chvíli později už se na druhé straně rýsoval další boleslavský gól. Vejr zpětný centrem poslal míč na Diba, který ale hlavičkou zakončil pouze do břevna. V 86. minutě už to gól byl, Jordan Dib si naběhl před Šmejkala pro nahrávku, následně pouze z blízka prostřelil domácího brankáře. V 90. minutě se trefil Rashid Alhassan, který Šmejkala překonal střelou k bližší tyči. Utkání tak skončilo výhrou Mladé Boleslavi 6:1.

Tomáš Kulvajt: "Výsledek dnešního zápasu je pro nás krutý, na druhou stranu nám ukázal zrcadlo naší ofenzivní i defenzivní činnosti. V prvním poločase jsme si vytvořili čtyři dobré šance, soupeř jednu – přesto jsme prohrávali 0:3. I přes čtvrtou branku jsme byli ve hře dopředu i nadále aktivní, podařilo se nám snížit po krásné akci a tři minuty nato jsme zahrávali pokutový kop. Ten jsme však neproměnili, stejně jako dvě další dobré příležitosti. V závěru jsme pak ještě dvakrát inkasovali. V ochotě „porvat se“ nás v obou pokutových územích soupeř jednoznačně předčil a z tohoto pohledu mu můžeme pouze pogratulovat."