Těsná porážka béčka v Boleslavi

20. 2. 2023 | Ing. Jiří Uldrich

Těsná porážka béčka v Boleslavi

K předposlednímu přípravnému zápasu zavítal rezervní tým Dukly v neděli 19. února 2023 na umělku Městského stadionu v Mladé Boleslavi k sehrání přátelského přípravného utkání s rezervním týmem FK Mladá Boleslav, účastníkem ČFL, sk. B. Za stálého deště v prvním herně vyrovnaném poločase se domácí tým dostal do vedení po rychlém protiútoku a pěkném zakončení ostrou křížnou střelou Königa z hranice pokutového území. Tato branka rozhodla o těsném, ale zaslouženém vítězství domácích. Ve druhém poločase měli domácí hru pod kontrolou a po několika dobrých střeleckých příležitostech, kdy se několika dobrými zákroky blýskl D. Spilka v brance Dukly, ve druhé půli branka nepadla a Dukla si tak odvezla jednobrankovou porážku. Za zmínku stojí i to, že za rezervní tým Dukly poprvé nastoupili (a nezklamali) F. Mikeš a O. Jelínek, oba útočníci z dorostu Dukly.přát., neděle 19. 2. 2023, 10:00, Městský stadion - UMT
Ml. Boleslav Ml. Boleslav "B"
1:0
(1 : 0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Ml. Boleslav "B":

Kořán, König, Rulc, Coňk, Leitl, Tichý, Vlček, User, Vojta, Mašek, Gregor

Střídali ve druhém poločase: Brejcha, Fořt, Novák, Malý, Zaplatílek

Dukla Praha B:

Šťovíček, Kozojed, Matoušek, Čížek, Mládek, Krenciv, Nikl, Zapletal, Ulman, Mikeš, Douděra

Střídali ve druhém poločase: Spilka, Löffler, Helík, Fojt, Jelínek

Branka: König, ŽK: , ČK: , Rozhodčí: Nejedlo - Louda, Stuchlík.

Komentář

V prvním poločase hraném ve svižném tempu Dukla po tom, co přečkala úvodní patnáctiminutový nápor domácích, a brankář J. Šťovíček vyškrábl ve 13. min. nebezpečnou střelu domácího útočníka Maška, podnikala Dukla nebezpečné protiútoky a přesnou, účinnou kombinací eliminovala útočné snahy domácích, sehrála vyrovnanou partii s domácími. V 18. min. v dobré pozici si na centru F. Ulmana z pravé strany dobře naběhl T. Mládek, ale jeho střela z 6 metrů mířila nad domácí branku. Ve 24. min. po rohovém kopu Dukly z pravé strany, zahrávaném M. Douděrou, hlavička naskakujícího J. Kozojeda se otřela o tyč bezmocného domácího brankáře a skončila vedle domácí branky. Ve 31. min. po rohovém kopu Dukly z levé strany skončila střela F. Matouška, tečovaná domácím obráncem na břevnu domácí branky. V 34. min. padla jediná branka domácích po získání míče na polovině hřiště, následné křížné přihrávce z levé strany od levého záložníka Vojty, který našel na hranici pokutového území nabíhajícího pravého záložníka Königa, jehož prudká křížná střela z voleje z pravé spojky z 16 metrů skončila v levém vinglu bezmocného J. Šťovíčka v brance Dukly, 1:0 pro Mladou Boleslav.. K vyrovnání měla Dukla nejblíže v 43. minutě, kdy nejprve F. Matoušek po trestném kopu Dukly vybojoval ve velkém vápně domácích míč pro F. Ulmana a po následném faulu domácího levého záložníka Tichého na F. Ulmana v pokutovém území, zahrávala F. Matouškem pokutový kop, jehož umístěná rána však skončila na břevnu domácí branky.

Když pak ve 44. min. kryl J. Šťovíček „jedovku“ domácího Tichého z levé strany z 25 metrů, skončila první půle jednobrankovým vedením domácích.

Do druhého poločasu trenér Dukly., A. Majer vystřídal v brance j. Šťovíčka D. Spilkou, do obrany nastoupili nově P. Helík a V. Löffler. v 55. min. pak ještě v útoku nahradil F. Mikeše O. Jelínek a R. Fojt nastoupil do záložní řady.

Také domácí trenér prostřídal pětici hráčů z lavičky v 60. min. a tyto změny prospěly lépe domácímu týmu, který zejména díky čerstvému agilnímu střednímu záložníkovi Brejchovi získal převahu v poli, a dostával se pak i do brankových příležitostí, které však neproměnil. Bylo tomu tak v 56. min. kdy se dostal do gólové příležitosti boleslavský útočník Gregor, v 75. min., kdy se do dvojnásobné brankové příležitosti dostali domácí Malý a Mašek, ale Spilka střely z 8 m stačil vyrazit, a v 86. min. kdy domácí záložník Vojta zakončoval z 8 metrů nad branku Dukly. Dukla se již k vážnějšímu ohrožení domácí branky prakticky ve druhém poločase nedostala (výjimkou byla příležitost agilního T. Mládka po přihrávce M. Douděry v 63. min.) a tak, i přes snahu promoklých hráčů v dukláckém dresu, se Dukle vyrovnat nepodařilo a domácí slavili zasloužené jednogólové vítězství.

 


Fotogalerie


Partneři klubu