Těsná prohra U18 s Ústím

1. 11. 2022 | Adam Lukáš

Těsná prohra U18 s Ústím

S vedoucím celkem soutěže utrpěla naše osmnáctka jen těsnou porážku, když nedokázala zužitkovat některé slibné příležitosti.13. kolo, pátek 28. 10. 2022, 10:15, Slavoj Suchdol
Dukla Praha Dukla Praha
1:2
(1 : 1)
Ústí n. LabemÚstí n. Labem

Dukla Praha:

Vácha  – Prior, Fantík (66´ Čížek J.), Kolman, Kolský – Laredo, Babka (76´ Šalanský), Čížek M. (76´ Pešek) – Rek, Koller, Blokeš (56´ Šimon).

Ústí n. Labem:

Bím  – Chyma (79´ Štengel F.), Štercl, Trenda , Štengel Z. – Tomšík, Život, Bouša – Kaleniuk (86´ Abtrachymov), Bozhok, Fischer (89´ Vorel).

Branky: 41´ Rek - 14´ Fischer, 68´ Kaleniuk ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Do utkání s prvním týmem soutěže vstoupila lépe naše osmnáctka. Hosty jsme vysokým a opětovným tlakem na míč drželi na vlastní polovině. V pokutovém území Ústí nad Labem nám nicméně chyběl větší hlad po vstřelení první branky, Koller ani Blokeš své dobré pozice nevyužili a hosté se postupně dostávali do utkání. Svou velkou individuální kvalitu prokázalo Ústí ve 14. minutě utkání. Konkrétně to byl Fischer, který se jako první dostal k odraženému míči, v obklíčení tří obránců využil chybného vystoupení posledního stopera a v první příležitosti hostů se nemýlil.

Laciná inkasovaná branka byla ranou, ze které jsme se brzy oklepali. Velkou aktivitou bez míče se nám podařilo vytvořit si opět herní převahu a šli jsme za vyrovnáním. To přišlo ve 41. minutě. Vácha založil dlouhým míčem akci na Blokeše, který na sebe výborně natáhl obránce a míč prodloužil do prostoru za sebe. Koller dokázal vyhrát svůj souboj se stoperem hostí, míč posunul na Lareda, který patou dotočil na druhé křídlo. Rek dokonalým obstřelem zpoza vápna první dotykem zamířil přímo do šibenice a vyrovnal stav utkání.

V úvodu druhé půle se objevily příležitosti na obou stranách. Finální přihrávka do pokutového území z nebezpečného křídelního prostoru naštěstí hosty zůstala nevyužita, na druhé straně si Blokeš při kličce brankáři Ústí dal bohužel příliš dlouhý dotyk a nestačil uklidit míč do prázdné brány. V následujícím úseku hry byla patrná nervozita a ani jeden tým neměl ve hře navrch. Tato pasáž byla ukončena v 68 minutě. Kaleniuk si výborně načasoval náběh za obranu, přehodil si našeho posledního obránce, který nešťastně podklouzl při změně směru a chladnokrevně uklidil míč k tyči. Obdržená branka nás probrala a opět jsme se dostali k naší kombinační hře. Díky ní jsme si byli schopni vytvořit příležitost, kdy Pešek po centru Kolského mohl zakončovat do prázdné brány. Míč bohužel netrefil čistě a stav tudíž zůstal stejný. V ještě lepší pozici se ocitl Kolman, který opět ze zadní tyče, tentokrát po centru Lareda, netrefil odkrytou branku.

Gratulujeme Ústí nad Labem k vítězství, děkujeme za kvalitní utkání a již se nemůžeme dočkat odvety. V příštím kole zamíříme na hřiště Teplic. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu