Po kolapsu v závěru utkání nebereme z utkání s Mladou Boleslaví ani bod

25. 10. 2022 | Tomáš Kulvajt

Po kolapsu v závěru utkání nebereme z utkání s Mladou Boleslaví ani bod

Zápas s Mladou Boleslaví měl podobný průběh, jako ten na Slovácku před týdnem. Opět jsme však nezvládli přidat důležitou druhou braku, dvěma inkasovanými brankami v závěru jsme pak přišli o vítězství.

12. kolo, sobota 22. 10. 2022, 10:15, SC Radotín
(1 : 0)
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha:

Gothard – Krejčí, Kocman, Ungerman, Škoch – Břeh, Bačinský, Kožený – Magdi (65. Uher), Bohatý (84. Grunnet-Jensen), Mikeš (83. Blokeš)

Branky: 20. Bobek (vlastní gól) – 85. Filip, 90. Fořt ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Hned v úvodu mohli jít hosté do vedení, když si pro propadený míč za obranu našel Howard, v samostatném nájezdu ho však skvělým zákrokem vychytal Gothard. V dalším průběhu jsme postupně převzali iniciativu a začali si vytvářet střelecké příležitosti. Z dobrých pozic pálil dvakrát těsně mimo Kožený, po zpětné přihrávce Břeha vychytal Krejčího brankář Valín. Do vedení jsme nakonec šli díky teči hostujícího Bobka, který tečoval do vlastní sítě Bačinského trestný kop. V samém závěru poločasu jsme po brejku mohli přidat druhý gól, Magdi však z otočky těsně minul. V úvodu druhého poločasu jsme soupeři nabídli liknavou rozehrávkou možnost ke skórování, když Ungerman krátkou malou domů vyslal Howarda do šance, ten ale naštěstí minul. V 60. mohl druhý gól vstřelit Magdi, po průniku Mikeše mu však na zadní tyči chyběly k míči centimetry o několik minut později pak Koženého vychytal opět Valín. Další nabídku ke skórování boleslavští nevyužili, když Gothard v rozehrávce nastřelil Howarda, míč směřující do sítě však stačil těsně před brankovou čarou vyrazit na roh. V 78. jsme mohli vstřeli kýžený druhý gól. Grunnet-Jensen skvělou kolmicí vyslal do šance Mikeše, ten však nedokázal překonat vyběhnuvšího Valína. Z protiútoku se pak hosté dostali do vápna, kde Ungerman zbytečně fauloval a kopala se penalta. Po skvělé nápovědě náhradního brankáře Havlíčka ji však Lukáš Gothard zneškodnil. Utkání se však i přes to zlomilo v náš neprospěch. V 85. se z našeho nepovedeného odkopu hosté dostali do rychlého protiútoku a vyrovnali. V 88. mohl skórovat po centru Uhera Ungerman, hlavičkoval však slabě. Zmar přišel v 90. minutě. Hosté poslali z poloviny hřiště nepovedený nákop směrem k naší brance. Na bahnitém trénu však míč Škochovi podjel pod nohou a dostal se k osamocenému Fořtovi. Ten svou šanci využil a prostřelil Gotharda.

Hodnocení trenéra Tomáš Kulvajta:

"Když pominu úvodní šanci hostů, zápas jsme si opět skvěle rozehráli. I na těžkém terénu jsme velmi dobře kombinovali a postupem poločasu jsme byli lepší a lepší. Sice jsme vstřelili šťastný gól, byl ale vyústěním naší aktivity. Bohužel jsme ani na konci prvního, ani v průběhu druhého poločasu nedokázali přidat druhý, přestože jsme si vypracovali skvělé příležitosti. Když jsme pak v 80. přežili i penaltu, věřil jsem úspěch. Individuálními chybami jsme se však v závěru připravili o vítězství. Ze dvou zápasů, ve kterých jsme mířili k plnému bodovému zisku tak máme pouze bod, což je hlavně pro hráče obrovsky frustrující. Někteří dokonce porážku v šatně obrečeli, což je však důkazem jejich velkého fotbalového srdce. Právě proto věřím, že se nám v posledních třech kolech podaří potřebné body získat, přestože hrajeme s týmy z popředí tabulky."

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu