12. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Sokol Hostouň

Spilka – Kozojed, Matoušek (79. Ulman), Konan, Fojt (79. Mládek) – Hudec, Krenciv (K), Špatenka (79. Novotný) – Douděra (67. Štefančin), Hodek, Lehký

Tetour – Štětka, Kosík (K), Bízek – Shkyria (46. Novák F.), Hucek (57. Novák D.), Krunert, Zahranychnyy (77. Charvát) – Vlasák, Fotr (77. Contreras), Miker (83.Paulizzi)

• Branky: Novák F. (56. min.), Fotr (69.min.) ŽK: Hudec (81. min.), Konan (90.+1) - Hucek (10. min.), Miker (64.min.) ČK: , Rozhodčí: Řeháček - Havel, Bahník
Ve dvanáctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly v posledním podzimním zápase na domácím hřišti v Přední Kopanině hosty ze Sokola Hostouň. Hosté v minulém kole doma remizovali s Jiskrou Domažlice 1:1, a s 12 body byli v tabulce na 14. místě. Dukla v minulém kole prohrála v Písku 1:3 a patřila jí 10. příčka v tabulce. V tomto zápase na sebe narazila mužstva, která se dobře znají. Hosté, s hráči, kteří prošli mládežnickými týmy Dukly (brankář David Tetour, hráči v poli L. Kosík, Š. Krunert a F. Novák) a mírně zkušenějšími hráči (věkový průměr 23,3 roku) proti perspektivním mladíkům z Dukly (věkový průměr 19,8 roku). Hosté vsadili na taktiku zhuštěného středu v rozestavení 3-4-3 s rychlým přechodem do protiútoků, naproti tomu Dukla, která se snažila kombinační ofenzivou prorazit hostující obranu. Zápas se odehrával za územní převahy rezervy Dukly, zejména v první půli. Naproti tomu hosté praktikovali protiútoky využívající tři vysunuté variabilní hráče v útoku, kteří zakončovali po přesných přihrávkách ze zálohy, v níž hrál prim Š. Krunert, který zejména ve druhém poločase na kluzkém terénu zastavoval útočné kombinace Dukly a útočné trio stačil zásobovat přesnými přihrávkami do finálního zakončení. Dukla, která v prvním poločase si vytvořila tři gólové příležitosti, a ve druhém poločase dvojitou gólovou příležitost za stavu již 0:2, vyšla střelecky naprázdno. Hosté, kteří v prvním poločase vystřelili na branku Dukly jedinou střelu, ve druhém poločase se dostali po rychlém protiútoku brankou F. Nováka v 56. minutě do vedení, které o deset minut později, opět po rychlém protiútoku, navýšili po tečované střele na dvoubrankový rozdíl, který pak již do konce zápasu udrželi.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Nám dnes chyběla ta finální fáze, protože, přestože tam nějaké situace byly, si myslím, že do šedesáté minuty jsme byli lepším mužstvem, ale nebyli jsme schopni to přetavit do většího počtu možností vstřelit gól a samozřejmě vstřelit i ten gól. Potom, když se soupeř dostal do vedení z jedné brejkové situace, tak už se nám ta hra trošku rozpadla a už to pro nás bylo těžké, i když jsme za stavu dva nula měli šanci snížit na dva jedna, už se nám pak nedařilo. Soupeř si pak ten zápas do konce už pohlídal a my jsme bohužel nepřekonali takový, řekněme pragmatický, fotbal soupeře, který se zaměřil na bránění a nějaké rychlé protiútoky, to jsme dneska nepřekonali. To, že dva góly dostaneme, je chyba, ale my jsme si měli vepředu počínat lépe a proto jsme dnes body neudělali.“