U14 po vcelku vyrovnaném utkání podlehla Unionu Berlin

21. 10. 2021 | Tomáš Hubáček

U14 po vcelku vyrovnaném utkání podlehla Unionu Berlin

Po dlouhé době se naši žáci utkali také se zahraničním družstvem. Unionu Berlin byli vcelku vyrovnaným soupeřem, o výsledku utkání rozhodla přísně nařízená penalta a dva slepené góly Unionu na konci první půlhodiny utkání.Přát., čtvrtek 21. 10. 2021, 14:30, SA TJ Ruzyně
Dukla Praha Dukla Praha
2:4
(2 : 4)
Union BerlinUnion Berlin

Dukla Praha:

Krouza - Sharygo, Kuntoš, Kindl, Novák - Lindauer (41. Ford), Slabý (41. Herálecký), Čvirk - Drašnar (41. Častvaj), Zavadil, Weiss (41. Syneček)

Union Berlin:

Katz (41. Welsand) - Boenkl (41. Pagel), Heidrich, Langer, Gebel (65. Boenkl) - Barry, Hartel (41. Dedelow), Malzahn - Ndiogou (41. Ludwig), Kanderm (41. Kischke), Ghopo

Branky: 5. Weiss, 39. Drašnar - 8. Langer, 14. Ndiogou (pen.), 28. Ghopo, 29. Boenkl ŽK: bez karet, ČK: bez karet, Rozhodčí: Chrenko Pavel - Kabourek Jiří, Řeháček Marek.
Diváci: 25

Komentář

Naši hráči vstoupili do utkání velice sebevědomě a již v 5. minutě se ujali vedení po brance Weisse. Soupeř však o tři minuty později vyrovnal a ve 14. minutě zápasu se z poměrně přísné penalty ujal vedení 2 : 1. Od té chvíle měl Union převahu a to hlavně díky fyzické i technické vyspělosti některých jedinců, což se DUKLA snažila vyvážit kolektivním pojetím hry a rychlým zakládáním protiútoků převážně po křídelních prostorech. Union Berlín pak rozhodl celé utkání v závěru první půlhodiny zápasu, když dvěma "slepenými" góly zvýšil své vedení na 4 :1. DUKLA však nic nevzdala a těsně před koncem 1. poločasu dokázala snížit na 2 : 4.

Do 2. poločasu oba trenéři zařadili náhradníky a obraz hry se změnil. Ve zcela vyrovnané partii se již ani jeden celek nedokázal prosadit střelecky, i když šance byly na obou stranách. Utkání velice dobré úrovně tak skončilo stejným skore, jako byl výsledek 1. poločasu.

Fotogalerie od Vladimíra Slabého ZDE

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Trenér Unionu Berlín po zápase poděkoval za pozvání DUKLY a suvenýry, které německá výprava od vedení mládežnické akademie DUKLY obdržela. 

"Rád bych poděkoval za pozvání do Prahy. Mnohokrát děkuji, že jsme zde mohli hrát. Hra byla velmi roztříštěná, po dvou namáhavých zápasech v předchozích dnech jsme byli velice unaveni. Nicméně musím říct, že jsme si stanovili za cíl širší záběr, hráli se zanícením a velkým nasazením. Ve fotbale ne vždy všechno vyjde. Počkáme a uvidíme.V podstatě jsme však spokojeni.Ještě jednou mnohokrát děkuji." (překlad: Marika Alblová a Miroslava Chládková)

Video s domácím trenérem Pavlem Papežem nebylo možné natočit, protože musel ze zápasu zpět ke svému hlavnímu náročnému povolání učitele. K zápasu s Unionem Berlín se však vyjádřil po sobotním utkání U14 v Neratovicích.

 


Fotogalerie


Partneři klubu