Z Mladé Boleslavi si po brankách ve druhém polčasu přivážíme cenné tři body

4. 10. 2021 | Tomáš Kulvajt

Z Mladé Boleslavi si po brankách ve druhém polčasu přivážíme cenné tři body

Dramatické utkání, ve kterém jsme museli zvládnout i více než půlhodinové oslabení , jsme odehráli velmi pozorně a po brankách Löfflera a Fojta vezeme z Mladé Boleslavy další důležité vítězství.

8. kolo, neděle 3. 10. 2021, 11:00, Akademie 9.ZŠ
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
(0 : 0)

Dukla Praha:

Spilka – Ulman, Suchan, Löffler, Fojt – Samson (69. Bačinský), Krenciv, Nikl (46 Ungerman) – Hübl (46. Novotný), Špatenka, Kasal (80. Bohatý)

Branky: 50. Löffler (Fojt), 71. Fojt, ŽK: 41.-Kareš, 64.-Šoufek - 0, ČK: 54.-Novotný, Rozhodčí: Milner Michal - Řeháček Lubomír..

V prvním poločasu jsme si vytvořili herní převahu, která vyústila ve výrazný tlak v poslední desetiminutovce. Zde jsme měli několik možností ke skórování ze hry i ze standardních situací. Ani jednu jsme však brankově nevyužili. To se nám podařilo pět minut po přestávce, když si na rohový kop naskočil Löffler a hlavou nás z prostoru přední tyče poslal do vedení. Zápas jsme si zkomplikovali o pět minut později, když byl Novotný nucen takticky faulovat domácího útočníka pronikajícího do samostatného úniku jen za cenu červené karty. Více než půlhodinové oslabení jsme však zvládli skvěle. Aktivní hrou jsme domácí neustále zaměstnávali a vytvářeli si šance. Důležitý druhý gól přidal v 71. ranou do šibenice z hranice osmnácti metrů Radek Fojt. V poslední dvacetiminutovce jsme obětavou hrou v defenzívě dokázali ubránit možnosti domácích, naopak jsme ještě z několika brejků mohli skóre navýšit. Branka však již nepadla ani na jedné straně a tak zápas skončil našim dvoubrankovým vítězstvím.

Trenér Tomáš Kulvajt hodnotil utkání svých svěřenců následovně: "Klíčem k dnešnímu vítězství byl obětavý celotýmový výkon. Všichni hráči bez ohledu na počet odehraných minut, vložili důležitý díl do skládačky dnešního vítězství, které se i díky vyloučení rodilo náročněji, než obvykle. V útočné fázi jsme opět prokázali kvalitu, přestože jsme mohli být ještě produktivnější, v obranné fázi naopak odhodlání a obětavost. Oproti úvodu sezóny je zároveň z kluků cítit mnohem silnější týmový duch, což je pro mě krom zlepšujícího se herního projevu další velmi pozitivní poznatek."

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu