PORTRÉTY Z JULISKYDavid Douděra

Dukla B: Prohra v generálce na ČFL s ligovým týmem z Emirátů

6. 8. 2019 | Redakce

Dukla B: Prohra v generálce na ČFL s ligovým týmem z Emirátů

Ke svému poslednímu přípravnému utkání před začátkem ČFL vyrazil B-tým Dukly do Zbůchu u Plzně, kde absolvuje své soustředění ligový tým Spojených arabských emirátů AL-FUJAIRAH FC, který v minulosti trénoval i Ivan Hašek. Se soupeřem s mírně odlišnými herními charakteristikami od tuzemských týmů mladíci Dukly prohráli 2:4, po vyrovnaném poločase 1:1. Hosté po poločase získali dvoubrankový náskok po rychlých protiútocích, když dva góly padly po pokutových kopech. Dukla i přes snahu o vyrovnání již srovnat skóre nestačila.

přát., pondělí 5. 8. 2019, 18:00
Al-FujairahAl-Fujairah

Dukla Praha: Šťovíček - Kosík, Novák, Fišl (46. Mašek), Kott, Veniger (57. Palacios), Mentberger (57. Trávníček), Studnička, Lauko, Bezdička (46. Kim), Kolman (57. Janko).
Al-Fujairah: Rabei (70. Salen) - Alnoobi, Neto, Salem, Alebudi - Mansouri (K) (64. Alnefeiti) - Saif (46. Gabriel), Khaleil (46. Hamid), Moosa (46. Yous), Benítez - Yassin.
Branky: 22. Bezdička, 72. Lauko - 13. a 78. Benítez, 49. a 67. Gabriel (obě z pen).

Generálku na start ČFL sehrál B tým Dukly s výjimečným soupeřem, týmem první ligy Sjednocených arabských emirátů, Al Fujairah FC, na dobře připraveném hřišti ve Zbůchu u Plzně. Ve vyrovnané první půli si jako první připravili gólovou šanci mladíci Dukly, ale Bezdička z 9 metrů hostujícího brankáře nepřekonal. Hned z následujícího protiútoku udeřili hosté ve 13. min. a z levé strany se dostali po úniku Beníteze do vedení 0:1. Dukla nesložila zbraně a ve 22. min. po pěkné kombinaci mezi Studničkou, Kolmanem a Bezdičkou zakončoval posledně jmenovaný ze 7 metrů na 1:1. Dukla si pak vytvořila další gólové příležitosti ve 28. a 33. min., ale ani Veniger, ani Kolman hostujícího brankáře Rabeie ze vzdálenosti 10 metrů nepřekonali. Na druhé straně zahrozili po brejku také hosté, ale také brankář Šťovíček v brance Dukly potvrdil svoje kvality a střelu Yassina z pravé strany z 8 metrů kryl.

Do druhé půle hosté vystřídali celou záložní řadu, Dukla vystřídala na dvou postech. Hned ve 49. minutě po rychlém průniku obrana Dukly faulovala hostujícího Jonathana Beníteze a z pokutového kopu se Fernando Gabriel nemýlil, 1:2. Hosté si pak o čtyři minuty později vytvořili další gólovou příležitost, ale střelu F. Gabriela ze 14 metrů Šťovíček kryl. Dukla pak zahrozila v 54. min. po trestném kopu Lauka, ale hlavička Maška ze 4 metrů skončila v rukou pozorného brankáře Rabeie. V 57. min. znovu po rychlém kontru hostí faulovala obrana Dukly v pokutovém území a z druhého pokutového kopu, který zahrával opět F. Gabriel, hosté zvýšili náskok na 1:3. Dukla se snažila zvrátit herně vyrovnaný zápas ve svůj prospěch a výsledkem bylo snížení na 2:3 v 72. min. po prudké střele ze 17 metrů pod břevno Laukem po přihrávce Studničky. Postupem času pak v horkém počasí tempo zápasu odpadlo a hosté, opět z rychlého kontru, v 78. min. J. Benítezem upravili na konečných 2:4. Dukla si ještě v 83. min. vytvořila nadějnou příležitost, ale křížná střela Lauka z levé strany ze 13 metrů skončila podél branky těsně vedle. Hosté tak, po zásluze, díky vyšší technické vyspělosti dotáhli své akce do gólového vyjádření a zvítězili rozdílem dvou branek.

Dobře rozhodovala trojice rozhodčích v čele s L. Szikszayem. Po dohodě trenérů obou mužstev střídali všichni hráči připravení na lavičce náhradníků.