Ženy A: V nadstavbové části bereme s Brnem bod

1:1

(0:1)

15. kolo, 1.liga žen 2018/19

Lokomotiva Horní Heršpice

Sestava domácí: Dolejšová - Houbová (75. Adámková), Kavalová, Strnadelová, Košíková - Beránková, Kantarská, Zemjánková - Khýrová, Hrobská , Dvorská

Sestava hosté: Horáčková - Kukučová, Andujar, Krištofová T., Oshima, Chlápková, Pušková, Žemberyová, Mazúchová (36. Botková, 91. Kovaliková), Dianišková (81. Krištofová Š.), Ondřejková

• Branky: 76. Dvorská -38. Andujar
    ŽK: 38. Strnadelová, 71. Košíková, 85. Zemjánková, 87. Beránková - 71. Žemberyová
    Rozhodčí: Navrátilová - Kortanová, Žáková
  • Diváci: 46
V sobotu 28.4.2019 jsme odstartovali 1. kolo nadstavby. Na domácím Střížkově jsme přivítali Brno, se kterým jsme se nakonec rozešli smírně 1:1.

Od začátku utkání jsme tahali za menší konec. Tým vypadal úplně jinak než před týdnem. Oproti utkání se Spartou se děvčata nepouštěna do osobních soubojů a přístup k utkání byl velmi vlažný. Brno se dostávalo k naší obraně často. Již tradičně většinou dlouhým nakopnutým míčem, který ovšem našim ženám dělal problémy. K vidění byly i chyby v jednoduchých situacích. Naší hře chyběla přesnost, klid, důraz i obraz. Tomu všemu nepomohla ani nařízená penalta ve 38. minutě za ruku Strnadelové. S proměněním neměla problém Andujar.
Druhý poločas byl již ze strany Duklaček lepší, ale již nás několikrát přesvědčily, že to umí ještě lépe. Až v druhém poločase začaly naše ženy soupeřkám vracet tvrdost v osobních soubojích, vykoledovaly si dokonce několik žlutých karet. Vyrovnat se podařilo až v 76. Veronice Dvorské, která uklidila vypadený míč po rohovém kopu nekompromisně k tyči. Tlak v posledních minutách bohužel již další branku nepřinesl. Naše ženy berou tedy v prvním kole nadstavby bod. Zápas byl celkově spíše ubojovaný, pohledné akce byly k vidění minimálně.

Michal Kolomazník: "První půle byla z naší strany bez sebevědomí a v některých momentech jsme působili až komicky. Soupeř šel díky penaltě zaslouženě do vedení. Po důrazném pohovoru v poločase se naše hra mírně zlepšila a po vyrovnávací brance bereme nakonec bod."