U19: Starší dorost z Ostravy bez bodu aneb "Muži nebrečí, ale..."

27.04.2019, 13:00

FC Baník Ostrava

23. kolo, 1. Celostátní dorostenecká liga

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté: Buchlák - Volf (61. Kim), Novák, Kovernikov, Kadlec – Kozel (80. Bílek), Vácha, Studnička – Houha (90. Šátek), Palacios, Ullman.

• Branky Ostrava: Wojatschke (31.min.), Kuběna (87.min. z p.k.). Branky Dukla: Palacios (65. min.). Žluté karty Ostrava: Jaroň (57. min.), Zajíček (90+2.min.). Žluté karty Dukla: Kovernikov (25. min.), Houha (48. min.), Palacios (63. min.), Novák (75. min.).
Starší dorostenci Dukly ve 23. kole celostátní dorostenecké ligy U19 zavítali na hřiště Baníku Ostrava. Dukla byla v tabulce před zápasem na 14. místě, s jednobodovým náskokem na poslední Mladou Boleslav a s lepším skóre se stejným bodovým ziskem 23 bodů jako patnáctá Jihlava; po odehraném zápase v Ostravě Dukla klesla na 15. misto, protože Jihlava uhrála bod. Domácí, kteří na domácím hřišti patří mezi nejúspěšnější mužstva CLD, výhrou přeskočili v tabulce Příbram a Viktorii Plzeň a postoupili na páté místo s jednobodovou ztrátou na Hradec Králové, který je na čtvrtém místě. Baník Ostrava praktikoval klasické rozestavení 4-4-2 a ve vyrovnaném zápase, v němž Dukla byla ve druhé půli aktivnější, rozhodla penalta odpískaná ve prospěch domácích tři minuty před koncem zápasu. Baník Ostrava si tak připsal tři body a Dukla odjela z Ostravy s prázdnou.