PORTRÉTY Z JULISKYJakub Podaný

Dukla postupuje v MOL Cupu do dalšího kola

4. 9. 2018 | Redakce

Dukla postupuje v MOL Cupu do dalšího kolaDukla potvrdila pozici favorita ve druhém kole MOL Cupu. Třetiligový tým Písku porazila 2:0.

2. kolo, úterý 4. 9. 2018, 17:00 | Zápas ON-LINE
Písek Písek

Písek: Hajdušek – Vacovský, Hrachovec (80. Petřík), Hanzlík, Holý, Voráček, Held M., Milec, Januška, Held J., Presl (46. Pinc).
Dukla Praha: Hruška – Chlumecký (81. Ostojič), Hanousek, Brandner, Breda (67. Tetour), Souček, Holík, Miloševič, Bezpalec, Schranz, Podaný (73. Bezdička).
Branky: 25. Schranz (pen.), 38. Breda.
ŽK: 24. Hanzlík, 45. Presl.
Rozhodčí: Matějček – Flimmel, Kotalík.

Dukelští zahájili utkání velmi aktivně, ale s nepřesnou koncovkou. Už ve 3. minutě se dostal Brandner k zakončení, střela šla ale nad bránu. Jen o dvě minuty později nechala další střela Dukly domácího brankáře Hajduška opět chladným díky domácím obráncům, kteří Bredovu střelu zablokovali. V 11. minutě vybojoval Breda rohový kop, kterého se zmocnil v pokutovém území Holík, ten ale neměl dostatek času na zpracování a zakončení. První útok založili domácí ve 21. minutě, Heldovu střelu ale zblokoval Breda do rohové kopu, čímž akce domácích nekončila. Z rohového kopu se dostal míč do prázdného prostoru před bránu, zakončení domácích ale odvrátil akrobatickým zákrokem opět Breda. Dukla ve 25. minutě otevřela skóre utkání, z penalty střelil bez problémů do pravého horního rohu první gól Ivan Schranz. Hned ve 28. minutě se ale písečtí pokusili odpovědět. Z přímého kopu dokázal Hanzlík vystřelit směrem na část prázdné brány, Podaný ale gólovou šanci odvrátil. Další gól přidal ve 38. minutě David Breda, který svou přízemní střelou k levé tyči zvýšil vedení Dukly na 2:0. Další gólovou střelu měl na své kopačce pár minut poté ve 45. minutě Holík, dokázal zmást Hajduška, ten ale neskutečným přesunem k pravé tyči střelu zlikvidoval. První poločas skončil za stavu 2:0 pro dukelské, kteří ukazovali po celou dobu svou herní i fyzickou převahu.

Druhý poločas zahájili dukelští opět ve stejném tempu. Schranz zkoušel v 54. minutě přidat svůj druhý gól – ze 30 metrové vzdálenosti vystřelil přesně do pravého rohu, Hajdušek ale vytáhl další ze svých výborných zákroků. Domácí tým nezvládal tempo, které Dukla nastavila. Místo vytváření útoků se spíše zbavoval míčů na polovině hřiště. V 62. minutě vyslal Schranz nahrávku do pokutového pásma před píseckou bránou. Míč si ale nedokázal najít správného hráče. V 71. minutě se ozvali také domácí. Sprintující Pinc se dostal až před pokutové území, byl ale zastaven kvůli postavení mimo hru. Daniel Tetour se pokusil o samostatný útok v 77. minutě, prošel bez pomoci přes 3 hráče, následné zakončení bylo ale zablokováno Vacovským. Po nahrávce od Tetoura v 82. minutě se dokázala Hanousek uvolnit za jednoho hráče Písku, následným zakončením trefil pouze horní tyč. Jihočeši se v posledních minutách snažili skórovat mnohem aktivněji než v průběhu zápasu. Například v 89. minutě se dostal Pinc k zakončení, s nedůraznou střelou ale neměl Hruška problém. Zápas tak skončil výhrou Dukly.

Pavel Drsek: "Byl jsem se v Písku podívat v sobotu na zápase s Karlovými Vary, ve kterém měl Písek v první půlce velkou převahu, věděl jsem proto, že dnes to nebude jednoduché. Tým mají na třetí ligu hodně kombinační a vyvážený, na což jsem upozorňoval i naše hráče. Jsem rád, že jsme to zvládli, i když si myslím, že od 55. do 60. minuty musíme zápas rozhodnout. To se nestalo a soupeř začal lépe držet balon a my jsme nebyli schopni se prosadit a zápas definitivně strhnout na svou stranu."