PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia

Juniorka zahájila sezonu prohrou s Mladou Boleslaví

23. 7. 2018 | Redakce

Juniorka zahájila sezonu prohrou s Mladou BoleslavíJuniorský tým Dukly na začátek sezony nedokázal bodovat. Mladá Boleslav v loňské sezoně v nadstavbové skupině bojovala o titul, Dukla byla ve skupině o umístění. Papírově tak byli domácí favoritem a také v utkání zvítězili 3:2, a to i přes to, že Dukla až do 67. minuty zápasu 2:0 vedla.

1. kolo, neděle 22. 7. 2018, 10:30
Mladá Boleslav Mladá Boleslav

Mladá Boleslav: Mikulec – Keresteš (55. Krčmář), Komma, Zabilanský (C), Dohnalík (55. Šimon), Valenta, Dav. Novák (78. Mansfeld), Koppa, Dan. Novák, Vejr (86. Jerchov).
Dukla Praha: Hruška – Šolaja, Kosík, Mašek, Lauko, Doumbia (62. Kubů), Mentberger, Kott (C), Vyleta (68. Schneider), Burget, Kolman (31. Janko).
Branky: 66.+73. Valenta, 83. Mansfeld - 47. Janko (Lauko), 51. Mentberger (Šolaja).
ŽK: 12. Kopa, 68. Novák, 87. Valenta – 55. Šolaja.
Rozhodčí: Klíma - Novák, Vodrážka

Mladá Boleslav měla úvodní střelu zápasu, ta nebezpečně proletěla těsně vedle tyče brankáře Matúše Hrušky. V 11. minutě už Hruška zasahoval u tyče proti střílenému centru Zabilanského. Poté se dukelští dvakrát probojovali až do pokutového území soupeře, zakončení se jim ale nepovedlo.

David Novák ve 20. minutě střílel jen do rukavic Matúše Hrušky. Tomáš Lauko ve 26. minutě pálil zdálky nepřesně a balon proletěl kolem mladoboleslavské brány. A ve 44. minutě už se zase natahoval dukelský brankář, tentokrát aby zajistil centr, který soupeř vyslal do vápna. Do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupil lépe právě náš tým, už ve 48. minutě se radoval z vedení 1:0. Dlouhou střelu vyrazil brankář Mikulec jen před sebe, čehož pohotově využil dobíhající Kristian Janko a poslal balon do prázdné brány. Rychlé vedení Boleslav zaskočilo a už v 51. minutě Dukla zvýšila na 2:0. Radovan Mašek z pravé strany parádně přihrál na střed Vojtěchu Mentbergerovi, který propálil brankáře.

Poté se ale štěstí od Dukly odvrátilo. Dobrou střelu Vejra v 59. minutě Hruška ještě vyrazil, v 67. minutě ale Vejr propustil přihrávku od brankové čáry za sebe, za ním stojící Jiří Valenta střílel sice slabě, ale Matúš Hruška střelu smolně neudržel a Boleslav snížila na 1:2. V 74. minutě dukelská obrana Jiřího Valentu neuhlídala a ten mohl slavit druhý gól, kterým vyrovnal na 2:2.

Dukla chtěla znovu dostat vedení na svou stranu, v 78. minutě jí ale soupeř ubránil roh a v 83. minutě vychytal Mikulec náš hlavičkový pokus. Poslední ranou byl v 84. minutě gól Mladé Boleslavi na 3:2, který vsítil po chytré přihrávce Adam Mansfeld. Z prvního zápasu sezony tak dukelská juniorka odjela bez bodu.

Richard Polák: "Od začátku utkání byl náš soupeř aktivnější a dokázal si připravit dvě dobré gólové příležitosti. Postupem času se hra začala vyrovnávat a i my jsme si vypracovali nějaké šance, které však nebyly tak nebezpečné jako ty mladoboleslavské. Nástup do druhého poločasu nám vyšel na výbornou a po čtvrthodině jsme se ujali dvoubrankového vedení. Bohužel jsme neudrželi tempo hry a po individuálních chybách jsme ztratili náskok a nakonec i celé utkání."