PORTRÉTY Z JULISKYPatrik Brandner
Turnaj, sobota 30. 6. 2018, 17:00, Žirovnice | Zápas ON-LINE
JihlavaJihlava

Dukla Praha: Hruška – Douděra, Chlumecký, Bezpalec, Preisler - Tetour, Bilovský, Holík (65. Zubashivskij) – Bezdička (59. Dancák), Holenda, Koreš.
Jihlava: Kolář – Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Fulnek, Levin, Mara, Zoubele, Novotný – Klím
Branky: 22. Bezdička, 34. Holenda

Do druhého zápasu Dukly na Perleťovém poháru v Žirovnici vstoupila čerstvá sestava. V 10. minutě dotíral na brankáře Matúše Hrušku Mara Kamso, nebezpečná šance z toho nebyla. Ve 13. minutě vystřelil jihlavský Nerad prudce, ale nad branku.

Ve 22. minutě se ale do vedení dostala Dukla. David Bezdička převzal odražený balon a po zemi zakončil na 1:0, navázal tak na dobrý výkon z prvního přípravného zápasu letní přípravy, kdy se proti Vlašimi trefil dvakrát.

Ve 27. minutě dostal Lukáš Holík přihrávku do vápna, jeho oblouček ale do branky nezapadl. Ve 32. minutě z levé strany prosprintoval na hranici pokutového území Bezdička, jeho střela byla tentokrát slabá a brankář ho vychytal. Ve 34. minutě už Bezdičkova přesná přihrávka našla před bránou Jana Holendu, který nekompromisně prostřělil brankáře, 2:0 pro Duklu.

Bezdička s Holendou zkusili zopakovat svou úspěšnou akci ve 42. minutě, Holenda ale tentokrát brankáře Marka Koláře nepřekonal. Závar před jihlavskou bránou se o dvě minuty později podařilo obráncům zablokovat. Do kabin šla Dukla za stavu 2:0.

Začátek druhého poločasu znamenal dvě Jihlavské standardky v blízkosti našeho pokutového území, ani jedna ale přes zeď neprošla. Následovala pasáž hry, která byla na šance chudší. V 69. minutě po delší době vyslal střelu na bránu David Douděra, brankář Jihlavy ji zachytil.

Poté přišla desetiminutovka Jihlavy. V 73. minutě se ke střele dostal Jakub Fulnek, kterého vychytal uprostřed brány Matúš Hruška. V 79. minutě zakročil Hruška proti krkolomné střele Turyny. V 83. minutě mířil hodně vedle dukelské brány Kamso Mara.

Zápas skončil 2:0, díky zisku 6 bodů za dvě vítězství se Dukla stala celkovým vítězem Perleťového poháru!