PORTRÉTY Z JULISKYUroš Djuranovič

Dukla podlehla Chotěbuzi 0:2

20. 1. 2018 | Redakce

Dukla podlehla Chotěbuzi 0:2Dukla poměřila síly s týmem FC Energie Chotěbuz, který navzdory své ještě poměrně nedávné bundesligové minulosti působí ve čtvrté nevyšší soutěži našich sousedů. Utkání se rozhodovalo v poslední čtvrthodině, kdy se domácím podařilo vstřelit dvě branky a zajistit si tak vítězství.

přát., sobota 20. 1. 2018, 14:00, Stadion der Freundschaft, Cottbus | Zápas ON-LINE
FC Cottbus FC Cottbus

FC Cottbus: Spahic - Startsev, Matuwila (85. Karbstein), Weidlich, Viteritti (65.Baude), Gehrmann (65. Zickert), Costa (85. Schneider), Zimmer (32. Gradenz), Boakye (65. Broschinski), Stein, Schüler.
Dukla Praha: Hruška - Douděra (60. Kušnír), Ostojič, Bezpalec (60. Neca), Podaný (60. Dancák) - Miloševič (60. Bilovský), Tetour (60. Kozel), Brejcha (46. Holík) - Koval (60. Schranz), Djuranovič (60. Holenda), Vopat (46. Brandner).
Branky: 76. Baude, 83. Stein.

První poločas příliš zaznamenání hodných momentů nepřinesl. Oba týmy držely míč na svých kopačkách rovným dílem. Za zmínku stojí Vopatova střela z 26. minuty, na kterou však nemusel domácí gólman nikterak reagovat. Naopak na druhé straně byl přinucen zasahovat Hruška proti střele, jejímž autorem byl Schlüter. Poločas skončil nerozhodným výsledkem.

První vzrušení druhého poločasu nastalo v 54. minutě, kdy ve slibné pozici zakončoval domácí Boakye, Hruška v dukelské bráně však předvedl parádní reflexivní zákrok pravou rukou a míč vyrazil. Zanedlouho poté pálil přízemní střelou na bližší tyč Douděra, ale gólman Spahic byl na zemi včas. Střídající Kozel mířil v 61. minutě do stejného místa, ale opět zaúřadoval brankář Energie a odvrátil míč na rohový kop. O chvíli později napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti Weidlich a jeho tvrdá rána proletěla přibližně metr nad břevnem dukelské brány. V 76. minutě se dostali domácí fotbalisté do vedení. Technická střela Marcela Baudeho z hranice šestnáctky zapadla přesně pod břevno. Na dráze jejího letu nic nezměnil ani plachtící Hruška. V 83. minutě navýšili domácí své vedení na 2:0, když se v nepřehledné situaci uvnitř malého vápna nejlépe zorientoval Marc Stein a doslova protlačil míč až za brankovou čáru. Nic dalšího se již v utkání nestalo a tak si Dukla odvezla z Braniborska porážku 0:2.