PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma

Ženy A: Liberecká lekce z produktivity

24. 8. 2021 | Redakce

Ženy A: Liberecká lekce z produktivity

Dukla ve svém prvním domácím zápase přivítala Slovan Liberec. Své šance nedokázaly hráčky z Julisky proměnit a tak všechny body se stěhují pod Ještěd po prohře 1:2

2. kolo, sobota 21. 8. 2021, 10:30, Juliska
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha:

Dolejšová - Pergnerová, Lišková, Strnadelová, Potůčková - Beránková, Dvorská, Dvořáková - Hrobská, Ajazi (53. Rybínová), Prošková (77. Votrubová)

Slovan Liberec:

Zuchová (46. Pižlová) - Dlouhá (82. Pouvová), Černá, Buryánová, Dinh Thanhová, Brázdová, Sováková, Bohatová (86. Hurtuková), Černá, Košíková, Kantarská

Branky: 90. Pergnerová - 29. Brázdová, 33. Dinh Thanhová
ŽK: 83. Bohatová
Rozhodčí: Mifková - Hasíková, Petrželková

Úvod zápasu vzala do svých rukou Dukla, která začala v bojovném utkání tahat za delší konec. Hráčky dobrým pohybem a napadáním si vytvářely šance, zejména po pravé straně, Dvorská se několikrát dostala k centrovanému míči, své spoluhráčky ve vápně hledala. Z první vážnější netrefila ideálně Ajazi, následně několikrát proletěl míč vápnem, jednou ho usměrňovala Pergnerová, bohužel pro Duklu, do branky se ani jeden nevešel. Po 30 minutách hry se poprvé prosadil Liberec, který po půl hodině hry zahrával roh, kdy po krátké rozehrávce trefila Brázdová vzdálenější tyč. Tři minuty na to zvedla o jednu branku Dinh Thanhová. Dukla se ke konci poločasu snažila dostat do utkání, Hrobská po zachycení rozehrávky netrefila prázdnou branku. Skóre tak bylo 0:2.

Druhá půle nepřinesla už nic vážnější, utkání se proměnilo v boj, Liberec vyčkával na protiútoky, ze kterých se snažil ohrozit naší branku, druhý poločas nebyla na branku vyslána pořádně střela. Dukla zahrávala několik rohů, ovšem to, co naše holky zdobilo v minulých letech, se neobjevilo. Závěrečný mírný tlak dokázala proměnit až Pergnerová, jejíž centr z pravé strany zapadnul, podobně jako centr Brázdové, do branky a na otočení utkání nezbyl žádný čas. Dukla tak doma nezískala body a stále čeká na první zisk bodů.