PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Za českými hranicemi se Dukle dařilo, porazila Union Berlin

14. 11. 2014 | Redakce

Za českými hranicemi se Dukle dařilo, porazila Union Berlin

Na mlhou zahaleném stadionu v německém městě Strausberg se střetla FK Dukla Praha s druholigovým Unionem Berlin. Po brance Bergera z prvního poločasu převzal kontrolu nad zápasem zejména pražský celek a zaslouženě zvítězil.

PU - Strausberg, čtvrtek 13. 11. 2014, 19:00, Energie Arena
Union Berlin Union Berlin

Union Berlin: Haas – Kopplin, Hollwitz, Schönheim (82. Eglseder), Tsurikov – Jopek – Brandy, Dausch (71. Brenneisen) – Nebihi (86. Henning) – Kobylaski (68. Oschmann), Skrzybski.
Dukla Praha: Chudý - Kluk (75. Juroška), Štetina, Jeřábek (82. Reiter), Polom - Čajič, Gedeon (46. Hanousek), Považanec (46. Hlinka)- Berger (82. Preisler), Beauguel (46. Néstor), Mareš. (75. Manzia).
Branky: 29. Berger. ŽK: 52. Kluk. Rozhodčí: Manuel Gräfe.

K první střele zápasu se dostal domácí hráč Nebihi, míč ale skončil v rukou Chudého. O deset minut později přihrál Polom Marešovi, který ve vápně našel nabíhajícího Bergera a ten se nemýlil 0:1. Poté zkusil pozornost Chudého Jopek, když vystřelil z hranice vápna, míč proletěl vedle vzdálenější tyče.
Mareš rychle rozehrál standardní situaci, s pomocí teče přihrál za obranu Beauguelovi a ten pálil do rukou Hasse. Ke konci prvního poločasu po rozehře standardní situace vypálil Považanec do šibenice, Haas výborným zákrokem vyrazil, dorážka Čajiče šla po zemi vedle levé tyče. Následně centr Poloma našel Považance, který v pádu zakončil nad branku. Beauguel po individuální akci, kdy obešel dva hráče, trefil gólmana. Na začátku druhého poločasu šel sám na prázdnou bránu Mareš, bohužel lehce z úhlu trefil pouze tyč.

Další šanci z pravé strany zakončil znovu Mareš k bližší tyči, Haas ale tento pokus chytil. Po Hlinkově nahrávce prošel Néstor kolem všech obránců i brankáře, ale místo v brance skončil míč na tyči. Další individuální akci Mareše po levé straně přerušil až brankář Unionu vyražením jeho střely. V 76. minutě se Chudý zahřál střelou Nehibiho, která nakonec branku minula. V 83. minutě měli domácí asi největší šanci zápasu, ale Chudý výtečně zakročil.

Luboš Kozel:

"Jsem rád, že jsme mohli sehrát dnešní utkání, protože si udržíme zápasový rytmus. Minulou sezonu se nám vyplatilo hrát s mužstvem ze 2. Bundesligy. Trvalo nám asi 25 minut, než dostal náš výkon nějaké parametry. Pak jsme dali branku a od té chvíle jsme byli lepším mužstvem na hřišti. Jediné dnešní negativum je, že na to kolik jsme si vytvořili šancí, jsme dali pouze jeden gól. Na druhou stranu to ale nevadí, protože budou hráči nohama na zemi. Proto doufám, že přistoupíme s maximální pokorou k utkání příští týden."

Norbert Düwel:

"Bylo to velice kvalitní přátelské utkání, za naše mužstvo nastoupilo pár hráčů širšího kádru, takže jsem je mohl vidět v akci proti dobrému mužstvu. S výsledkem jsem sice nespokojen, ale to v těchto zápasech není úplně prvotní. Dukla by v naší soutěži patřila k nadprůměrným týmům, je silná v kombinaci a ve svém kádru má několik velice zajímavých hráčů."

Odehráno v 10:15
FK Dukla Praha