PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

WU18: Dorostenky vzdorovaly Slovácku do posledních minut

11. 3. 2019 | Redakce

WU18: Dorostenky vzdorovaly Slovácku do posledních minut

V neděli 10. března se druhé jarní kolo uzavíralo na Julisce, kde domácí Dukla přivítala Slovácko. Po bojovném průběhu nakonec všechny body odvezly soupeřky z Moravy po vítězství 0:2.12. kolo, neděle 10. 3. 2019, 15:00, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
0:2
(0:1)
SlováckoSlovácko

Dukla Praha: Žáková - Bubáková (68. Votrubová), Senická, Krůtová, Bohatová - Žočková - Sovány, Fojtíková (65. Fominykh) - Lišková, Marková (65. Žilinská), Kubálková (50. Ryndzak)
Slovácko: Škrábalová - Polášková, Ohlídalová, Illéšová (41. Chybíková), Furiková, Holá, Ceremugová (41. Žufánková), Šperová, Ježková (49. Tomečková), Jonášová (41. Jordánková), Jelínková
Branky: 5. Polášková, 61. Chybíková
Rozhodčí: Holakovská - Chlastáková, Kortanová
Diváci: 30

Komentář

Od samého začátku utkání byl vydatný déšť, který oběma stranám znepříjemnil hru, přesto oba týmy vlétly do utkání s chutí hrát. Hned v 5. minutě zaspala domácí záloha, soupeř sehrál akci na jeden dotek a tvrdou střelu brankářka nevytěsnila. Míč ji po rukavicích sklouzl na 1:0. Ovšem poté hra zůstala převážně na polovině Dukly, ale bez vážných šancí. Domácí hráčky trpělivě bránily a čekaly na brejkové situace. Po jedné takové získaly roh, ze kterého Sovány mohla srovnat, ovšem brankářce vypadl míč těsně vedle branky. Do poločasu se na obou stranách nic zajímavého nestalo, a tak stav byl 1:0.

Druhá půle byla z obou stran vlažná, Slovácko stále bylo silné na míči, ale bez výrazných šancí. Tvrdou střelu zpoza pokutového území nadvakrát pokryla Žáková, další dalekonosnou vyrazila nad branku. I přes snahu soustředit se na bránění jsme v 60. nabídli soupeřkám druhý a zlomový gól, kdy na vlastním pokutovém území po nezdařené kličce získalo Slovácko míč a přihrávkou napříč pokutovým územím trefila Chybíková z jedné míč do protipohybu a 2:0 se rozsvítilo na ukazateli. Do konce utkání ještě měla Dukla šanci snížit, nejprve Sovány z dálky přestřelila a po chvíli po zmatku v pokutovém území Slovácka netrefila branku. Zápas tak skončil 0:2.

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Veděli jsme, jak kvalitní soupeř přijede a myslím, že jsme se velmi dobře připravili. Mrzí mě obě obdržené branky, protože v obou případech šlo o věci, o kterých jsme se před utkáním bavili. Kvalitní obranou, zahuštěnými prostory jsme soupeře nepustili do vážnějších šancí a minimálně první poločas nám to potvrdil, že i takový soupeř je hratelný. Holky po první brance zabrali a mohli klidně i vyrovnat. Přesto Slovácko zaslouženě vyhrálo a je na místě jim poslat gratulace, vítězství se jim však nerodilo lehce a samotné hráčky to jistě pocítily. Nás nyní čeká klíčový duel s Plzní, kam v neděli zajíždíme."

 


Fotogalerie


Partneři klubu