Důležitá výhra v Drnovicích. První venkovní výhra jara

1. 4. 2023 | Redakce

Důležitá výhra v Drnovicích. První venkovní výhra jara

Po dvou domácích výhrách navázala Dukla Praha na své výkony v jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY také na venkovním hřišti proti Vyškovu. Jediná a zároveň vítězná branka celého duelu byla k vidění pár vteřin před koncem první půle, hlavičkou se o ni postaral Jan Peterka.20. kolo, sobota 1. 4. 2023, 10:15, Stadion Drnovice | Zápas ON-LINE
Vyškov Vyškov
0:1
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Vyškov:

Kinský – Němeček (76. Štěpánek), Ramathan, Srubek, Ilko – Souaré (46. Fulnek), Lahodný (64. Cabadaj) – Kanakimana, Alégué Elandi (46. Mafwenta), Lacík (46. Krška) – Bayo.

Dukla Praha:

Rada – Holiš, Peterka, Krch, Barac - Moulis (88. Buchvaldek), Špatenka, Kozel (88. Havelka), Kozma (71. Piroch), Hrubeš (82. Šebrle) - Matějka (82. Červenka).

Branky: 45. Peterka, ŽK: 38. Ilko, 67. Mafwenta, 88. Kanakimana – 28. Kozma, Rozhodčí: Křepský – Kotík, Mikeska, Střely na bránu: 2:8, Střely mimo: 4:3, Rohy: 2:12.
Diváci: 1031

Komentář

Zápas před svým začátkem sliboval velmi napínavou bitvu mezi druhým Vyškovem a osmou Duklou, která se ve však v odehraných jarních zápasech prezentovala stoprocentním bodovým ziskem. Už po třech minutách hry zahrozili Pražané poprvé, závar před brankou Kinského však rychlou brankou neskončil.

Tým hrající ve žlutých dresech byl i nadále aktivnější a své velké šance si tvořil nejčastěji po standardních situacích. Proti další příležitosti, tentokrát z šestnácté minuty, hlavičkoval po volném kopu Pavel Moulis. Domácí brankář Kinský se ale blýskl reflexivním zákrokem a nepříjemně umístěný míč pokryl.

Po rohovém kopu o patnáct minut později zakončoval patičkou Peterka, jeho střelu dokázala domácí obrana zlikvidovat. Následná dorážka Krcha letěla těsně vedle levé tyče.

Poslední možnost v prvním poločase už Dukla gólově proměnila. Z pravé strany poslal Pavel Moulis nadýchaný centr na hranici malého vápna, kde míč Matějka posunul na Jana Peterku. Defenzivní hráč Pražanů touto velkou šancí nepohrdnul a hlavičkovým zakončením k levé tyči poslal svůj tým v posledních sekundách první půle do vedení.

Deset minut po poločasové pauze se Dukla dostala do rychlého protiútoku, v přečíslení tří proti dvěma vyškovským obráncům. Zakončení vzal na své kopačky Pavel Moulis. Jeho střelu z hranice vápna vyrazil brankář Kinský na roh.

Na konci šestasedmdesáté minuty byla Dukla blízko druhé branky. Jiří Hrubeš těsně před brankářem Kinským vypíchl míč a našel Pavla Moulise. Ofenzivní hráč Dukly byl ale před volnou brankou rychle dostoupen dvěma domácími obránci, kteří mu znemožnili jakékoliv zakončení.

Dukla se ve zbytku zápasu snažila náskok zvýšit, nakonec se ale ukázala jako rozhodující trefa Jana Peterky. Z Drnovic si tak vezeme tři body za výsledek 1:0. Další utkání nás čeká už 4. dubna, kdy se představíme ve Varnsdorfu v rámci dohrávky odloženého 18. kola.

Ohlasy trenérů

Petr Rada (FK Dukla Praha): 

Jeli jsme sem s tím, že jsme chtěli potvrdit naše dvě vítězství doma. Ale věděli jsme, že Vyškov je nepříjemným soupeřem. Chtěli jsme tady navázat na předchozí vítězství, ale hlavně na předvedené výkony v obou jarních zápasech. Hráli jsme dobře, většinu zápasu jsme byli fotbalovější, domácí umí být nebezpeční z dlouhých nákopů, což předváděli i v utkání. Peterka s Krchem a poté i Piroch dnešní zápas velmi dobře zvládli, ale je také potřeba pochválit krajní hráče v záloze Moulise s Hrubešem, vepředu se pak útočící hráči dobře doplňovali. Nechci nikoho zapomenout, byli tam také Kozel, Barac, Holiš, ti všichni dnes zaslouží pochvalu. Domácím přeji hodně štěstí, jsem rád, že jsem tady mohl potkat spoustu známých tváří. Jsem spokojený. Pokud vyhrajete venku s takto těžkým soupeřem, kterým Vyškov je, tak opravdu můžete být spokojení. Z Vyškova se body moc často nevozí.

 


Fotogalerie


Partneři klubu