PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

Dukla remizovala se skotským mistrem!

11. 7. 2014 | Redakce

Dukla remizovala se skotským mistrem!

Dukla nastoupila nedaleko českých hranic k utkání proti slavnému skotskému celku Celtic Glasgow, se kterým jsme nakonec remizovali 0:0. Zejména v prvním poločase jsme měli několik dobrých příležitostí. I tak se ale jedná o skvělý výssledek v novodobé éře našeho klubu.PU - Freistadt, pátek 11. 7. 2014, 18:15, Freistadt - Rakousko
Dukla Praha Dukla Praha
0:0
(0:0)
CelticCeltic

Dukla Praha: Rada - Karavaev, Štetina (61. Jeřábek), Vorel, Hanousek Matěj - Čajič, Gedeon (61.Hlinka), Hanousek Marek - Berger (75. Manzia), Krmenčik (73. Beauguel), Juroška (89. Pospíšil)
Celtic: Forster - Matthews, van Dijk, O’Connell, Izaguirre - Boerrigter (McGregor 70), Mulgrew, Kayal (Biton 70), Johansen - Commons, Stokes (Watt 78)
Rozhodčí: Biebl – Kraml, Oberlaber.

Komentář

Ve třetí minutě střílel Čajič zpoza šestnáctky, ale jeho pokus neznamenal větší nebezpečí pro Forstera. V patnácté minutě měl podobnou šanci Stokes, ale Rada včas zasáhl. V 17. minutě vyslal Matěj Hanousek dobrou přihrávkou Krmenčíka, který ze slibné pozice těsně minul branku anglického reprezentačního brankáře. Ve 22. minutě se dostal do šance z podobné pozice opět Krmenčík a to po výborné kombinaci na jeden dotek, Angličan ve skotské brance byl opět úspěšnější. Ve 25. minutě se připomněl i Celtic, konkrétně Stokes, ale jeho dělovku doprostřed brány z velké blízkosti Rada kryl. Následně se dostal do další šance Krmenčík po přihrávce Jurošky, míč šel podél brankové čáry, ale za Forsterem neskončil. Ve 36. minutě vyslal dalekonosnou střelu Hanousek, ale ta šla nad. Ke konci poločasu byl v další šanci Krmenčík po přihrávce Čajiče za obranu, ale náš útočník byl ve velkém úhlu a jeho hlavička nemířila mezi tři tyče.

V 53. minutě vyslal střelu s dobrými parametry Commons, jediné, co tomuto pokusu chybělo, byla přesnost. Po hodině hry střílel opět Krmenčík, ale Forster chytil i tuto střelu. V 67. minutě se pokusil ohrozit branku Dukly Kayal, ovšem mířil nad. Hned vzápětí se snažil skórovat Stokes, ale Rada se vyznamenal. V 70. minutě podruhé v zápase střílel Hanousek, tentokrát pravou nohou, a Forster musel na zem. V 83. minutě střílel sice z úhlu, ale z velmi nebezpečné vzdálenosti Izaguirre, ale Rada se opět zaskvěl V 85. minutě nebezpečně centroval Manzia, na jeho centr bohužel nikdo z hráčů Dukly nedosáhl. Dukla tak remizovala se skotským mistrem 0:0.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Jsem hlavně rád, že jsme mohli zápas odehrát, protože takováhle možnost se nám, jako mužstvu, doposud nepovedla. Za druhé jsem rád za to, jak jsme utkání odehráli, protože pro plno hráčů to byla první takováhle zkušenost a dá se říct, že v ní obstáli. Myslím si, že první poločas byl dobrý, hráli jsme tak jak jsme chtěli, vytvořili jsme si tři-čtyři stoprocentní gólové šance. Jen řešení našich finálních situací nebylo dobré a díky tomu byl v poločase bezbrankový stav. V první půlce druhého poločasu byl soupeř lepší než my. Podržel nás Filip Rada, potom jsme hru vyrovnali a mohli jsme ještě dvě-tři branky vstřelit. Myslím si, že remíza je ve výsledku zasloužená, jsem velice spokojený s výkonem, hlavně v defenzivě, kde jsme hráli velice dobře. Díky tomu jsme získávali míče a chodili velice dobře do protiútoků. Slabinou je samozřejmě ta nula vstřelených branek, musíme na tom pracovat, abychom z příležitostí, které si vytvoříme, dokázali soupeře potrestat."

Ronny Deila (Celtic FC): "Byl to dobrý zápas, proti výbornému soupeři. Dukla proti nám prokázala, že se jedná o kvalitní celek. Myslím si, že 0:0 je po pro nás OK. Za čtyři dny hrajeme druhé předkolo Ligy mistrů proti KR Reykjavík a český tým nás velice dobře prověřil. Podle mého se jednalo, v rámci herního soustředění, o nadprůměrné utkání. Nebyl to první český soupeř, se kterým mám zkušenost a jde vidět, že česká liga má velice dobrou úroveň."
 

Související články

Média

  • Video: Sestřih utkání: Celtic FC - FK Dukla
    Dukla nastoupila nedaleko českých hranic k utkání proti slavnému skotskému celku Celtic Glasgow, se kterým jsme nakonec remizovali 0:0. Zejména v prvním poločase jsme měli několik dobrých příležitostí. I tak se ale jedná o skvělý výssledek v novodobé éře našeho klubu.
  • Video: Luboš Kozel po zápase proti Celtic FC
    Dukla nastoupila nedaleko českých hranic k utkání proti slavnému skotskému celku Celtic Glasgow, se kterým jsme nakonec remizovali 0:0. Zejména v prvním poločase jsme měli několik dobrých příležitostí. I tak se ale jedná o skvělý výssledek v novodobé éře našeho klubu.
 

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 10:15
FK Dukla Praha
FK Fotbal Třinec