PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

Dukla podlehla Fortuně Düsseldorf nejtěsnějším rozdílem

14. 7. 2014 | Redakce

Dukla podlehla Fortuně Düsseldorf nejtěsnějším rozdílem

Naší Duklu čekal další těžký soupeř v rámci rakouského herního soustředění. Zápas s Fortunou Düsseldorf nakonec rozhodla jediná branka, po půlhodině hry se prosadil Schauerte a rozhodl tak o vítězství Fortuny 1:0.PU - Bischofshofen, pondělí 14. 7. 2014, 16:00, Bischofshofen
Dukla Praha Dukla Praha
0:1
(0:1)
DüsseldorfDüsseldorf

Dukla Praha: Chudý - Kluk (78. Matěj Hanousek), Štetina (46. Jeřábek), Polom, Pospíšil - Hlinka, Marek Hanousek (46. Čajič), Ouedraogo (75. Gedeon) - Manzia (72. Berger), Beauguel, Juroška (46. Krmenčík).
Düsseldorf: Rensing – Weber, Avevor, Bomheuer, Schmidtgal (46. Bellinghausen) – Gartner, Pinto (57. Lambertz) – Schauerte (66. Erat), Pohjanpalo (69. Gianniotas), Schmitz – Benschop (57. Golley)
Branka: 33.Schauerte

Komentář

V prvních patnácti minutách se hrálo vcelku opatrné utkání, ve kterém nebyla k vidění vážnější šance. V 18.minutě si na centrovaný míč ve vápně naskočil Manzia, jenž se dostal ke střele hlavou, ale jeho pokus byl nepřesný a stav skóre se nezměnil. Ve 24. minutě mohla Dukla zahrozit z rychlého protiútoku - Hanousek nahrál rozběhnutému Beauguelovi, ale centrovaný míč našeho útočníka z levé strany byl zblokován. Ve 29. minutě rozehrával Düsseldorf nebezpečnou standardní situaci, Schmidtgal přesně přihrával, ale hlavička Gartnera šla vedle Chudého branky. Bohužel ve 33.minutě vstřelila Fortuna gól. Chudý nejprve s vypětím všech sil vytěsnil míč mimo tři tyče, nicméně pak se k odraženému balonu dostal Schauerte, který poslal Düsseldorf do vedení.

V 50. minutě střílel Benschop, který se objevil ve velkém vápně, jeho střela měla sice razanci, ale postrádala přesnost. V 54. minutě chtěl centrovat Kluk, jeho pokus ovšem málem skončil za zády Renesiga, který míč s námahou vytěsnil na roh. V 59. minutě se řítil Pohjanpalo sám na branku Chudého, ten ale včasným vyběhnutím zmenšil úhel německému střelci a pokus chytil. Po hodině hry se snažil vystřelit z velké vzdálenosti Čajič, jeho pokus šel vedle. V 73.minutě se Düsseldorf postupně prokombinoval na polovinu Dukly, kde se dostalo i na střelu, ale Benschop byl velmi nepřesný a jeho pokus skončil vysoko nad brankou. V 75. minutě centroval nebezpečně Berger a Avovor radši odklidil míč na rohový kop. Z následné standardní situace už Dukla nezahrozila. V 78. minutě dostal Schmitz zajímavou přihrávku, obešel brankáře Chudého, avšak před branku poslal pouze přihrávku, kde byl balon bezpečně odkopnut. V 86. minutě vystřelil z dvaceti metrů Matěj Hanousek, střela ale vůbec neohrozila Rensingovu branku.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Myslím, že to pro nás byla další velmi dobrá prověrka. Bylo to trošku jiné utkání než se Celtikem. Dnes hrál soupeř tak, jak jsme my hráli proti Celtiku. Takže jsme spíše tvořili "do plnejch" a popravdě řečeno nám to moc nešlo. Soupeř byl přímočařejší, určitě nebezpečnější. První poločas byl vyrovnanější, de facto soupeř žádnou šanci, kromě vstřeleného gólu ze standardky, neměl. My jsme měli jednu šanci hlavou Ismaela. Druhý poločas bych jsme měli možná více ze hry, ale soupeř už do otevřené obrany chodil čím dál nebezpečněji. Nicméně si myslím, že bychom si měli i v kombinované sestavě vytvořit situace před pokutovým územím."

 


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 10:15
FK Dukla Praha
FK Fotbal Třinec